Skocz do zawartości

Samsung-4GB-DDR3-SDRAM-PC-10600


Grzegorz

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie pamięci Samsung-4GB-DDR3-SDRAM-PC-10600 M378B5273CH0-CH9- dwie takie kości działają na mojej płycie Gigabyte Z77M-D3H i wszystko jest OK ! Żeby sprawdzić nową płytę Asrock H61M-VG3 wykorzystałem jedną kość i przełożyłem na chwilkę, przełożyłem również procesor G2020 ze zintegrowaną grafiką i wentylator na procesorze normalnie ruszył ale obrazu na monitorze brak ! Dodam że obydwie płyty obsługują ten procesor, tylko ta kości DDR3 są w wykazie obsługiwanej pamięci płyty Gigabyte ale brak jej w wykazie Asrocka. Czy to może być przyczyna braku obrazu ? Czy powinienem szukać kości z wykazu płyty Asrocka czy to nie wina pamięci :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Właśnie na karcie chciałem na razie zaoszczędzić, a to możliwe że przez niezgodność kości RAM w ogóle nie reaguje monitor ? Gdy podłączymy płytę z procesorem bez kości RAM to ekran nie będzie nam reagował ? Czy powinny wyświetlić się ustawienia bios i oznajmić że brak RAMU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Chodzi o ustalenie czy przyczyną niewyświetlenia BIOS nie są przypadkiem jego ustawienia - myślę tu o zintegrowanej karcie grafiki, czy nie jest przypadkiem wyłączona. 

 

Teoretycznie jak uruchomisz komputer bez ram powinien dać znać sygnałami z biosu ostrzeżenienie o braku ram. W takim wypadku możemy założyć, że Twój problem z brakim POST jest powodowany przez jakiś problem z grafiką lub ram ma niewłaściwe ustawienia (złe taktowanie, zły CL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Od tego można zacząć - deafault settings niegdy nie zaszkodzą. Postaraj się odpalić go bez ram - będziesz wiedział czy reaguje na zmiany na płycie.

 

Przyszedł mi jeszcze jeden głupi pomysł, ale w związku z tym że masz UEFI na tej płycie jest to czysta fantastyka.

 

Standardowo detection time dla urządzeń IDE to 30s na device, odpal kompa i poczekaj dwie minuty, może w końcu uda się go zbootować.

 

 

I najważniejsze: masz podłączony głośniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A to dobre- czyli niezawodny reset do default rozwiązuje problem :)

 

Z tym Clear CMOS to śliska sprawa, bo nie ma standardu na to. Zworki są różnie ustawione - czasami reset to zwarcie dwóch czasem przełożenie zworki z jednej pozycji na drugą (bo są trzy piny). Także ostrożnie :)

 

UEFI jeszcze nie resetowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...