Skocz do zawartości

Problem z HDD-Samsung serial ATA HD322HJ, 320 GB


Grzegorz

Recommended Posts

Witam ! Mam problem z HDD-Samsung serial ATA  HD322HJ, 320 GB a mianowicie normalnie wykrywany na płycie Asus F2A85-MLE, teraz podłączony do płyty Gigabyte Z77M-D3H a problem w tym że teraz płyta Z77M-D3H nie może go odnaleźć. Teraz podłączyłem go jako drugi, głównym dyskiem jest też Samsung HD103 ma coś około (nie pamiętam dokładnie) 930 GB  z zainstalowanym Windows 8 na   HD322HJ  320 GB był Windows 7 (nie pamiętam czy go sformatowałem przed demontażem) Czy są jakieś sterowniki do tego HDD pod Windows 8 lub jakiś program który pomoże mi odnaleźć dysk, dodam że podłączałem pod 2 różne wejścia i dwoma różnymi kabelkami tak że problem nie leży w podłączeniu nawet zamieniałem wejścia tych dwóch dysków ale pod każdym wejście wykrywany jest tylko Samsung HD103. Może jakiś zworki chociaż w dysku jest tylko małe wejście i 6 pinów, znalazłem jakiś obrazek gdzie sugerują połączenie dwóch pinów 3 górnego i dolnego patrząc od lewej. Co tym myślicie, chyba że dysk padł ?

post-3883-0-49494200-1385312863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli wychodziło by że to wina dysku ale powiem że nic z tego nie rozumiem niby pokazuje go menadżer urządzeń ale gdy odłączam główny dysk z systemem Samsung HD103 i zostawiam tylko ten HD322HJ  320 GB i próbuję na nim zainstalować system to instalator oznajmia mi że nie wykrył żadnego dysku ?Untitled 0.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Problem już  rozwiązany, zrobiłem tak odłączyłem główny dysk z systemem Samsung HD103, zostawiłem tylko Samsung HD322HJ nie wiem czemu go nie wykrywał Windows 8 ale wykrył go bez problemów Windows 7, normalnie sformatowałem go przed instalacją Win 7 po sformatowaniu zamieniłem płyty z Win 7 na Win8 i wtedy poszło bez problemów. Czemu tak to nie wiem ale nieważne bo w końcu się udało !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...