Skocz do zawartości

Który procek ?


Grzegorz

Recommended Posts

Który procek najlepszy i najbardziej zawansowany technologicznie, obsługuje najszybsze pamięci, ma najlepszą grafikę i z którego coś więcej wycisnę na płycie Gigabyte Z77M-D3H ? G2120, G2020, G2030, G1620, G1630. Przypuszczam że najlepszy ten G2120 myślę tak po cenie 241 zł a który by był drugi w kolejności, zaraz padnie pytanie do czego ma służyć komputer ? Ale chodzi o ogólną wydajność aby się najmniej mulił przy programach, filmach i innych rzeczach robionych jednocześnie i żeby  wykorzystać możliwości płyty i troszkę go podrasować, od razu uprzedzę następną uwagę aktualnie mam taki zasilacz że mogę sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sprawdziłem dokładnie i akurat moja płyta nie obsługuje G-2030 więc palnąłem głupotę,pozostaje mi:G-2020,G-1630,G1620,G1610 bo jednak na razie za drogo sobie cenią tego G2120 to już lepiej się rzucić od razu na i3 lub i5,a to link do obsługiwanych procesorów przez moją płytę Gigabyte Z77M-D3H (rev. 1.0) http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4142 Ale dzięki za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W końcu wybrałem i już kupiłem Intel Pentium G2020 2.90 GHz BOX trzeciej generacji w sieci sklepów Komputronic  za-194,10 zł było najtaniej plus 9,90 zł przesyłka = razem 204 zł , chyba nie tak najgorzej ? To chyba na razie w tej cenie najlepszy wybór z płytą Gigabyte Z77M-D3H (rev. 1.0) powinno chyba być w miarę dobrze ? Później pomyślę o jakimś i5 z literką "K" na końcu bo te procki mają chyba odblokowany mnożnik a z tą płytą będę mógł popróbować go podkręcić. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co by tu powiedzieć... modele "K" mają odblokowane mnożniki, ale porządne kręcenie wymaga lepszego chłodzenia.

A sam pentiumek? Do normalnego używania komputera sprawdzi się dość dobrze. Ciężko wymagać cudów od procka za 200 zł, ale nie będzie to udręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Chyba jednak spróbuję Gigabyte Z77M-D3H (rev. 1.0)+ Pentium G2020 i na razie 2 GB RAM wymontuje HDD bez systemu z 2 komputera i zainstaluje Windows 8 32bit i złożę 2 komputer i zobaczę co wyjdzie bo dotychczasowy zestaw A10 5800K+ASUS F2A85-MLE+8GB RAM  zaczyna mi się coraz częściej zamulać. Nie wiem czemu? System czyszczę regularnie ze wszelkich śmieci, porównam czas reakcji komputerów na moje polecenia i ich radzenie sobie z różnymi programami jeśli nowo złożony komputer wydajnościowo będzie ok. to przełożę 8GB RAM do nowego i drugi HDD a w starym wyląduje 2GB i upłynnię A10 i ASUSA i będzie na i5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...