Skocz do zawartości

Jeszcze raz konkretnie co kupić !


Grzegorz

Recommended Posts

Zdaje sobie sprawę że jestem bardzo nie zdecydowany przy wyborze płyty i ciągle do tego wracam ale to ma być decyzja na lata, przejście z platformy AMD na Intel obecnie ASUS F2A85-MLE+A10 5800K a zamierzam zmienić na Socket 1155 i którąś z tych płyt: ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte Z77-D3H, Gigabyte Z77M-D3H, Gigabyte Z77P-D3, ASROCK Z77 PRO3, MSI Z77A-G43  na razie procesor INTEL DUAL CORE G860 3GHz lub  CELERON G550 2.6GHz albo CELERON G1620 2.7GHz ale docelowo jakiś naprawdę dobry INTEL CORE i5 lub INTEL CORE i7 i jak najszybsza pamięć co najmniej DDR3-12800 (1600MHz) i szybsze. Zależy mi na DVI-D do podpięcia monitora a na przyszłość HDMI oprócz tego na USB 3 i SATA 3 i podłączenie  bezprzewodowej karty sieciowej TP-Link PCI Express x1  jeśli chodzi o kartę graficzną to raczej pozostanę przy zintegrowanej z procesorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Grzegorz - spójrzmy prawdzie w oczy: czy widziałeś żeby ktoś upgradował (w dzisiejszych czasach) Durona do Athlona lub Celerona do Pentium oraz dokładał starego (drogiego) RAMu? Lepiej jest kupić "nowe", które będzie bez porównania wydajniejsze, bardziej energooszczędne i finansowo przystępne.

Ten port SATA3 fajnie byłoby obsadzić jakimś wydajnym dyskiem, jak mniemam o czymś już pewnie myślałeś.

Jak chcesz kupić teraz celka żeby za kilka lat myśleć o i7 to po prostu kup TANIĄ płytę z USB3, SATA3, na to celka ... i za kilka lat sprzedaj całość i kup "nowe".

Skąd taka rada? Mój poprzedni komp miał właśnie duala 3GHz na 775 i gdybym miał znowu wpakować quada to bym wydał ok 600 zł. Za tyle jest wysoki model i3 lub po małym dołożenjiu kasy - i5. Zmiana płyty głównej? W poprzedniej nie miałem ani DDR3, SATA3, USB3 i kilku fajnych drobiazgów. Za te kilka lat wyjdą "wszystko 4", co oznacza szybsze interfejsy i będziesz chciał z nich skorzystać. Dlatego opłaca się wymieniać kompa raz na kilka lat. Nie mówię generacji, bo jak na razie to mamy odgrzewanie kotletów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja po prostu myślę o zmianie platformy z AMD (ASUS F2A85-MLE+A10 5800K) i próba z Intelem bo już kupiłem GA-Z77M-D3H (rev. 1.0) czekam tylko na dostawę i zamierzam do tego wrzucić Celeron G1620 lub Pentium  G2020 a jak sprzedam zestaw AMD to za jakiś miesiąc wrzucić Core i7-3770K. A jak się pojawi coś dużo lepszego, taniego  i  fajnego za rok czy dwa to znów będę kombinował, wiem że na tym tracę bo lepiej poczekać na rozwój sytuacji i od razu złożyć zestaw na lata ale taki sprzęt  z dnia na dzień się starzeje, ciągle są jakieś nowości. To po prostu tak dla sportu by nie wypaść z obiegu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Co fakt to fakt, kupiona rakieta starczy na dłużej i dodatkowo da satysfakcję z użytkowania kompa. Jeżeli jesteś PEWIEN, że za miesiąc wymienisz proca... to nie kupuj nic tylko czekaj aż sprzedasz amd i wtedy kup "gdziekolwiek" i7. Nawet jak wydasz nieco więcej to wyrówna się to ze stratą jaką poniesiesz sprzedając celka (po niższej cenie niż kupiłeś, do tego strata na przesyłce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To są małe różnice, bierz to co ci bardziej się spodoba. Naturalnie pentiumek będzie mniej wykastrowany, także nie sugeruj się wynikami w syntetykach bo często nie uchwycą one subtelnej różnicy w budowie procka, natomiast w realu krew będzie ciebie zalewać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...