Skocz do zawartości

Dylematy !


Grzegorz

Recommended Posts

Witam ! Mam pytanie czy te płyty są w miarę przyzwoite i czym właściwie się różnią: MSI B75A-G43,  MSI B75MA-E33, MSI B75MA-P45,  Asus P8H77-M, Gigabyte GA-H67MA-UD2H, GA-H61N-D2V,  Gigabyte GA-B75M-HD3, Intel DH77EB ? Którą z nich najbardziej warto wziąć ? Procesor który bym na razie wrzucał to Pentium G860 lub Celeron G550 a docelowo Core i3, i5 a może gdy finanse ze sprzedaży obecnego sprzętu  Asus F2A85-MLE i A10 5800K pozwolą i dołożę to i7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja wyrosłem jakiś czas temu z przepłacania za płyty główne. Model za 150 zł i za ponad 1000 zł tak samo wykorzysta procka, po prostu tańszy będzie miał mniej portów. Testy płyt mówią same za siebie. Co do upgrade z i5 do i7 to szkoda kasy - po prostu jest to za mała różnica w wydajności, za to w cenie just spora (za używanego procka dostaniesz sporo mniej niż za niego dałeś). Nie szukałem tych płyt co podałeś, powiem tylko tyle: jak (w sensownym okresie czasu) nie zamierzasz mieć więcej jak 8gb ramu (dziś nie mam ochoty na duże literki) to bierz tańszy model z 2 slotami pamięci i różnicę dołóż do wydajniejszego dysku. Jak chcesz pograć to bierz maksymalnie i5 i resztę w kartę graficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dla mnie jedynym kryterium przy wyborze jest jej rozmiar (ATX lub mATX, zależne od obudowy), przyzwoita sekcja zasilania jeśli zamierzam podkręcać procesor. Warto też zwrócić uwagę na porty PCI-E, jeśli w przyszłości planujesz CrossFire lub SLI. Obecnie nawet najtańsza płyta główna da radę obsłużyć od Celeronów do i7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Najtaniej mogę dostać te płyty: GIGABYTE GA-H67MA-D2H-B3- 135 zł, Gigabyte P67A-D3-B3-175 zł, Asus P8H67 REV 3.0- 195 zł, MSI B75-G43- 168 zł, MSI B75MA-E33- 123 zł, Intel DH77EB- 193 zł- warto się którąś szczególnie zainteresować ? Najlepiej ze 2 z pośród nich bo nie wiem czy wszystkie jeszcze są może ktoś już którąś kupił, oczywiście wszystkie używane ale sklepik daje  miesiąc gwarancji, różnie też jest z osprzętem każda ma pudełko  z kabelkami SATA różnie  jedna ma druga nie ten sam problem dotyczy płyty ze sterownikami ale to chyba nie problem, sterowniki zawsze można ściągnąć ze strony producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...