Skocz do zawartości

Grafika do Battlefield 4


Przem0l

Recommended Posts

Noszę się z zamiarem upgradu komputerów (mojego i młodej). W BF4 znowu będzie niszczenie budynków, przez co dobry i stabilny fps pociągnie za sobą droższą karcioszkę.

 

Myślę nad tym: GIGABYTE GeForce GTX 760 OC 2GB WindForce 3X. Można to dorwać za mniej niż tysiąc złociszy. Kręcić nie mam zamiaru (choć się o to prosi bo ma zasilanie 6+8 ), wolę sprzęcik, który nie tylko będzie szybki ale też chłodny i cichy.

Można by rzec, że 760 to upgrade 660ti, niby szybszy i droższy, ale ma wyższą cyferkę z przodu, co oznacza dłuższe wsparcie producenta.

Wiem, że AMD wyda niedługo kolejny lifting swoich Radków 7xxx, więc ten GeForce powinien nieco stanieć.

 

Słyszałem, że rev1 ma lepsze chłoszenie od rev2 - 3 ciepłowody zamiast 2. No cóż, aż tak bardzo nie zależy mi na metalowej obudowie wiatraczków żebym tracił na temperaturze (wyższa = głośniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oczywiście skupiam się na grach, z zawodu nie jestem architektem, a nawet jak bym był to i tak w pracy mam lepsze zabawki.

cechy GF: dobre stery, cuda.

cechy Radków: działają jak AMD łaskawie napisze dobre stery.

 

Przez prawie całe życie miałem GF, obecnie pykam na słabiutkim Radku z powodu sieciówek P2W, ale skoro to się zmienia to wolę coś co będzie mocne od momentu premier gier a nie miesiąc po tym jak ludzie na forach wyprują gardła od wyzywania programistów. Pamiętam grę Rage. Jak dobrze, że miałem 8800GT OC.

 

Też czytałem o nowej serii 2xx, ale to jest tylko zmiana nazwy z 7xxx. To tak jak nVidia zmieniła numeracje na 2xx swoich produktów (dawno temu).

 

Myślisz, że ten nowy kotlet AMD będzie mocniejszy (w swojej klasie cenowej) od wybranej wcześniej karty? Nie chodzi mi o bitwę na "marki", bo smażalnie kotletów stpsują obaj konkurenci (zarówno w gpu jak i cpu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak sobie pomyślałem [czytając to i owo], że lepiej jest poczekać aż BF4 będzie dodany do kart graficznych :). Z tego co AMD pisze to znajdzie się parę karcioszek wzbogaconych o kluczyk. Martwi mnie kiepska wydajność Radków, ale może nowa generacja będzie coś więcej warta niż GTX 760 OC [w tej cenie].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nowe Radeony zapowiadają się bardzo ciekawie: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-radeon-r7-240-260x-r9-270x-280x-290x-specyfikacja-wydajnosc.html . R9 280X, który ma wydajność 7970 kosztuje 300 dolarów więc ok 900zł, 7970 aktualnie 1300zł. Nvidia obniża ceny swoich kart w listopadzie: http://pclab.pl/news55036.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...