Skocz do zawartości

Kompatybilność kości DDR3


Grzegorz

Recommended Posts

Witam ! Mam problem dotyczący odpowiedniej pamięci DDR3 do płyty Gigabyte GA-H61N-D2V LGA 1155 (Rev. 1.0) strona ze współpracującymi pamięciami:  http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61n-d2vrev_10/download/memory  przykładowo jest tam pamięć Kingston 2GB KVR1333D3N9/2G a ja mogę kupić pamięć 2GB. o oznaczeniach KVR1333D3N9K2/4G czy wszystkie numerki i literki muszą się zgadzać ? Niepokoi mnie ta końcówka w wykazie obsługiwanej pamięci D3N9/2G a w tej którą mam możliwość kupić D3N9K2/4G.  Myślałem że ta końcówka 2G. a 4G. to po prostu ilość GB.-tów  ale ta w wykazie i ta którą mogę kupić ma 2 GB. Znalazłem też internetowy sklep który reklamuje pamięć- SAMSUNG NOWA PAMIĘĆ  2GB DDR3 1333MHz, PC10600 pamięci są kompatybilne z każdą płytą główną obsługującą standard DDR3 i pamięci o objętości 2GB z chipsetem VIA, SIS, nVidia, Intel...itp.  Czy ta końcówka reklamowa że pamięci są kompatybilne z każdą płytą główną obsługującą standard DDR3 jest prawdą :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

"Czy ta końcówka reklamowa że pamięci są kompatybilne z każdą płytą główną obsługującą standard DDR3 jest prawdą ???"

NIE :).

Widzisz Grzegorzu, marketingowcy (z definicji) nie odpowiadają za ściemy, które wypisują. Nie ważne czy taki człowieczek sprzedaje kapustę, procesory czy pociągi. Nie wymagaj rzetelnej i uczciwej oferty bo po prostu się nie doczekasz.

 

Tak patrzę na tą płytę i zastanawiam się czemu nie kupiłeś od razu więcej Ramu? Przecież teraz będziesz miał losowanie: może nie zadziała od razu - to oddasz w ciągu 10 dni. A co będzie jak poważniejsze problemy wyjdą po 2 tygodniach?

 

Żeby cie nie straszyć to doradze pewien knyf: bierz byle jakie pamiątki i przez pierwsze dni katuj je ile się da. Masz 10 dni na oddanie. Nawet jak cudem dopasujesz symbole to przecież mogłeś trafić na wadliwy egzemplarz :). W domu zawsze kupuję pod korek identyczne kostki, najlepiej z jednej aukcji. W pracy - tylko certyfikowane do danego serwera bądź lapka. Wychodzi drożej ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...