Skocz do zawartości

Samsung T220 mruganie obrazu podczas włączania


Matti

Recommended Posts

Na samym początku miałem cos takiego że monitor wyłączał się i przełączam między sygnałem analogowym a cyfrowym ( ma wejście DVi i D-Sub) widać po tym jak  szukał, w roku taki był kwadracik. Później to samo tylko na dłużej obraz ginął, cały czarny i do tego dioda sygnalizująca włączenie monitora raz jaśniej świeci a raz ciemniej. Zauważyłem  że te mruganie występuje wtedy kiedy monitor jest "zimny" (teraz potrafi tak mrugac, nie dawać obrazu 30-60min) a później jak pochodzi to jest ok, działa dobrze.
Co o tym sądzicie? podłączałem  pod laptopa, ale też było to mruganie. dodam jeszcze że mam radeona x700 :D
 
Samsung T220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hmm... wolałbym kupić nowy :). 200 zł to połowa monitora, a jak wiadomo fajniej jest mieć od nowa gwarancję na całość. Poza tym "nowe" mniej żre prądu, więc się zwóci. To był też powód, dla którego kupiłem i7 zamiast x8. Niby x8 jest tańszy (w końcu to AMD) ale nie dość, że wolniejszy to jeszcze żre tyle prądu, że procek Intela zwróci się zanim się zestarzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

znalazłem coś takiego: 

To wygląda na uszkodzone kondensatory na płytce zasilacza. Przez to nie uruchamia się przetwornica, która podaje napięcie na świetlówki monitora. Dlatego masz taki efekt. Jak się na tym znasz, to wymień kondensatory przy cewkach wysokonapięciowych w zasilaczu monitora

zauważyłem jak go nie wyłączam to wszytko w porządku, ma coś takiego że musi się "rozgrzać ",  po tym etapie jest wszystko ok. Dziś testowałem zostawiłem go na cały dzień włączony, odpiłem tylko kabel od karty graficznej - działa idealnie. Na razie nie będę go wyłączać ;)

 

popytam po znajomych, może znajadę  osobe co się zna elektronice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...