Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-J315W czy Canon PIXMA MG5350


lisekx

Recommended Posts

Mam zamiar kupić urządzenie wielofunkcyjne do użytku domowego do 350zł, które posiada wifi i prawdopodobnie wybiorę jedną z poniższych:
Brother DCP-J315W
Canon PIXMA MG5350

Tylko teraz potrzebuję fachowej pomocy osób posiadających te urządzenia o wszystkie za i przeciw w następujących kwestiach:
szybkość i jakość wydruku (specyfikacje maszyn znam, chodzi o to jak u was się spisują)
szybkość i jakość skanu,
awaryjność (zatykanie dysz),
koszty eksploatacji (tusze zamienniki)

Chyba, że polecicie jakieś inne urządzenie, które spokojnie może konkurować z wymienionymi wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dyrektor z mojej byłej firmy posiada Brother DCP-J315W i sobie chwali. Generalnie całkiem sensowne urządzenie, zresztą sam sugerowałem mu zakup. Do tej pory pracuje bez awarii, jedyne ograniczenie to szyfrowanie wifi (nie obsługuje WPA2 Enterprise TKIP). Drugiego urządzenia nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

My się nie upieramy przy tym laserze, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, ze to bardziej sensowne rozwiązanie nawet do użytku domowego. A co do wifi, to jak często będziesz przedstawiał drukarkę? Ok, może stać w miejscu dostępnym dla wszystkich, ale najczęściej i tak jest podłączona do jednego komputera przez usb. W takim układzie mogłaby być podłączona do routera z funkcją print server i wyszło by na to samo.Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak do domowego użytku to może być problem. Bo doskonale rozumiem, że producenci kuszą dodatkami w niskiej cenie do takich atramentówek. Sęk w tym, że jak się rzadko drukuje to one zasychają a jak dużo... to robi się drogo. Do domu brałbym tani laser mono. Brat wziął, Ralliart też, mi żona też truje. To sie po prostu oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Te 2 zł to wiesz, że nie jest koniec wydatków. Głowice na ile ci wystarczą? Zasychanie tuszy (gąbka, głowice) to jest coś co się wydarzy prędzej niż później - szczególnie podczas "stania". Tak się mówi, ale czy masz ustawione w telefonie przypomnienie co np. 3 dni żeby wydrukować kartkę zarówno w czerni jak i w kolorach? A jak pojedziesz na wakacje to po powrocie drukarka zdechnie? W pracy mam dyrektora, który chce mieć na biurku jak najmniejszą drukareczkę kolorową, i wierz mi: cena nie gra roli (oczywiście w gę wchodzą oryginały). Więc dostał drogi model, który zasechł bo "drukarka jest dla niego a nie on dla niej". Serwis nawet nie chciał przyjechać, bo za 2 tygodnie znowu musiałby robić kosztowną konserwację i byłby utożsamiany z odwiecznym problemem tego samego elementu.

 

Ale wiesz co? To nie moja drukarka :). Więc proponuje takie coś: wybierz drukarkę, do której są głowice w tuszach i to najlepiej o jakieś małej pojemności (żeby były tanie). Dzięki temu jak zaschną na amen to się je wywali i kupi nowe. Poważnie, trzeba liczyć się z tym, że głowice padną nawet jak będziesz o nie dbał. W końcu są zaprojektowane pod przepuszczenie np 10-20 ml płynu a nie 10 litrów :). Pamiętaj, że firma też chce zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kolegę mam co ma jakiegoś starszego Brothera, z nim trochę mieszkałem to na głowice nie narzekał (może, że sporo osób było chętnych do drukowanie i nie zasychało mu ;) ).  

Wcześniej miałem urządzenie wielofunkcyjne HP to tam kadridże były wraz z głowicami ( z tym orginały 11ml to wydatek 50-70zł), kupowałem tusz po taniości i sam strzykawką ładowałem. Często było tak że przysychały, i najgorsze to że ten tusz to słabej jakości, po wydrukowaniu rozmazywał się. Sporo było bawienia się. 

I za to byłem  za Brotherami atramentowymi bo min. one maja tusze tanie (kosztowne głowice nie sa za każdym razem wymieniane) 

 

Teraz jeszcze raz przeglądam i przekonuję się  do laserowych: np ta 

 

BROTHER DCP-1510

http://allegro.pl/hit-urz-wiel-brother-dcp-1510-nowosc-fvat-lodz-i3527423508.html

 

tak sobie myślę ile razy drukowałem w ostatnim roku i musiało być na kolorowo? u mnie jedna kartka !! 

W swojej atramentowej miałem pozasychane kolory i jakoś to mi nie przeszkadzało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale czemu Brother? Mam w pracy ok. 400 drukarek, różne i przeróżniaste. Ostatnio ktoś wymyślił sobie Brothera 9970 i trzeba było to "gówno" skonfigurować.

Medal temu kto wymyślił interfejs www dla tego modelu. Kyocera nie grzeszy logiką (np. 2026) ale można się szybko odnaleźć. Tak samo jak w droższych Ricoh 3003 czy Konica 454e. Ale menu Brothera 9970 to katorga. Pewnie inne modele tej firmy są prostsze... ale to już nie twoje zmartwienie bo zapewnie nie szukasz modeli z RJ45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

tak akurat mi się nasunął, na szybko porównałem z HP i Samsungiem.

 

a jak ceny tonerów? bo widzę, że orginalny toner TN-1030 do 1510E/1512E  to koszt ok 150zł (na 1000 stron przy 5% zapełnieniu). Tak mi się zdaje, że kupując tusze po 2zł za 30ml więcej będzie się drukowało. Do jakich laserówek są tanie tonery albo zamienniki?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kyocera 1035 :). Poniżej tysiąc zł netto, mono MFP na małe przebiegi ale łyka sadzę z pieca jak głupia. Za stówę netto robi zmierzone 7,5 tysiąca stron. Niektóre mają po 60k narobione bez przeglądu, wymiany rolek czy kasowania błędów bębna :). Jak na najtańsze badziewia to nawet są tanie w eksploatacji.

 

A tak na poważnie, jeszcze nie trafił nam się kolorowy laser, który by przeżył kurację zamiennikiem (słowo klucz - kolor). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...