Skocz do zawartości

Dysk SSD 7mm 240-256GB


Przem0l

Recommended Posts

Hejka,

szukam dysku SSD, który by miał 7mm grubości i pojemność ok ćwierć TB. To co jest istotne to wytrzymałość tego dysku [endurance]. Chcę wymienić dyski w służbowych lapkach ale tam jest specyficzny problem: szyfrowanie dysków. Na razie kupuję Vectory http://ocz.com/consumer/vector-7mm-sata-3-ssd/specifications ale coś nie zabardzo podoba mi się ta gwarancja. Niby jest 5 lat, ale "Endurance Rated for 20GB/day of host writes for 5 years under typical client workloads" to jest jakiś absurd. 20 GB dziennie przy szyfrowanej patrycji leci momentalnie, poza tym OCZ jakby się pomylił o jakieś 600 GB...

 

Policzmy: 20 GB * 365 dni * 5 lat = 36,5 TB. Dysk ~240 GB za 900 zł netto powinien mieć 5k zapisów/cell, co oznacza 240 GB * 5000 = 1200 TB, czyli ponad 30x więcej niż daje OCZ.

 

Ostatecznie "zgodnie z prawem" liczy się to co jest na karcie gwarancyjnej, czyli ~36 TB. Skoro OCZ tak nisko określa żywotność swoich produktów to najwyższa pora zmienić producenta na innego [koniecznie 7mm]. Choć osobiście skłaniam się ku Intelowi to wysłucham też innych propozycji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No właśnie też tak obstawiam, akurat nieco większy zakup nie będzie problemem, w końcu "jak trzeba to trzeba" :). Intel w przypadku 3700 daje gwarancję na 10x zapisów nośnika / dzień i tak przez 5 lat, ale te zabawki są nieco za drogie... A ja będę potrzebował z 50-100 dysków, przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oh, znalazłem coś jeszcze fajniejszego, neistety droższe... : Samsung SSD SM843T Data Center Series 240GB, 2.5", SATA 6Gb/s (MZ7WD240HAFV-00003). Też ma ~7 mm (6, B) ale jest to już pół-serwerówka. Dzienny limit to nie 20 czy 40 GB ale 10x pojemność dysku. Cena... do przełknięcia. Muszę tylko namówić zarząd. Maksymalna pojemność to 960GB (10TB dziennie x 5 lat) a ceny już od 3,4k netto co oznacza "zakupy niskocenne" :). Rzekłbym... podobnie jak Intel 3700, ale w przeliczeniu za GB wychodzi taniej.

 

datasheet: http://www.mullet.se/dokument/SM843T_Specification_v1.0.pdf . To co mnie urzekło to wytrzymałość dysku 960GB: od 3,8PT do 20PT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...