Skocz do zawartości

Jaką grafike używaną polecicie dla takiego zestawu


lisekx

Recommended Posts

Procesor: Intel Core i3 540, 3066 MHzPłyta główna: Gigabyte GA-P55-US3L ver.2.0Pamięć: Kingston 2x2GB DDR3-1333Dysk: WDC 500GB WD5000AACS-00ZUB0Zasilacz: CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101AObecnie mam PowerColor Radeon HD 5770 1GB DDR5, ale jej żywotność się kończy, w związku z czym mam pytanie co polecicie dla tego zestawu ?Mogę wydać max. 200zł, nie chodzi mi o jakiś wypas, tylko o używaną kartę z allegro dzięki której będę miał możliwość pogrania w miare nowe gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

"podobno bardziej prądożerne" - wszystko zależy od konkretnych modeli. Kiedyś miningi bitcoinów składano na radkach, obecnie to karty zielonych mają lepszy współczynnik mocy na watt [również konkretne modele].

 

Używek nie polecam, a jak nowe w tej cenie... to pozostaje nic.

Chciałem coś polecić, ale w tej cenie dostaniesz karty tylko gorsze od 5770. Dlatego albo wyczaruj więcej gotówki (stówka minimum) albo czekaj cierpliwie na okazje.

Albo zaufaj szczęściu i kup używkę, ale tej opcji nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

a co powiecie o tych, tylko nie wiem, które firmy lepsze

Gigabyte GeForce GTX 550TiAsus Geforce GTS 450 1GB DDR5 128bitPalit GeForce GTX 460 SE 1GB GDDR5 256bitGainward GeForce GTX 460 GS 1GB GDDR5ASUS GeForce GTX 460 768MB DDR5 192bitZOTAC GTX460 SYNERGY EDITION 768MB 192BIT DDR5Gainward GeForce GT 630 1GB DDR5Saphire Radeon HD 6770 1GB DDR5Asus Radeon HD 6670 1GB GDDR5GIGABYTE Radeon HD 6770 1GB DDR5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ralliart... 300 zeta to jest max, a na Twojej aukcji to jest dopiero początek :). Chociaż 5870 ma moc, no i Eyefinity. Już ja bym znalazł zastosowanie :)  : 3x 42" postawione pionowo o cienkich ramkach... nom nom nom :P .

niestety twoja odpowiedź nie pomogła mi przy wyborze firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

@ Przem0l - Jak cena nie zmieni się do końca aukcji to jest spora szansa na zakup w tej cenie. Sam zaczynam się zastanawiać nad zestawem 2x5870 :P

 

@lisekx - całkiem niezły pomysł z tym 6850, bo faktycznie zauważysz różnicę i będzie moc :)

 

Porównanie 5770 vs 6850 http://www.anandtech.com/bench/Product/291?vs=296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gry są nadal kiepsko pisane pod multi-gpu, co widać nawet po "kanapkach". Poza tym same sterowniki [narzut na cpu] nie grzeszą, choć u Cb nie powinno to tak strasznie wyglądać - procek uciągnie sterownik a to już połowa sukcesu.

 

Ta używka [6850], jak dobrze trafisz, powinna długo posłużyć. Dobrze, że masz dobry zasilacz, czymś trzeba karmić karcioszkę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mam okazję kupić uzywane karty za 300zł, tylko teraz mam dyletat czy wybrać pewny Asus/MSI 6850 czy mniej pewny PowerColor 6870:

Asus Radeon HD6850
http://www.asus.com/Graphics_Cards/EAH6850_DC2DIS1GD5/#specifications
2 lata gwarancji

MSI Radeon HD 6850
http://pl.msi.com/product/vga/R6850-PM2D1GD5-OC.html#?div=Specification
6 miesięcy gwarancji

oraz
PowerColor Radeon HD6870
http://www.powercolor.com/global/products_features.asp?id=272#Specification
1,5 roku gwarancji

Co byście wybrali na moim miejscu ?

Czy dołożyć 50zł i kupić

Gigabyte HD 7770 http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd7770-oc-ghz-edition-hdmi-i3419948223.html
niby szyna pamięci 128bit ale ma wyższe taktowania i teraz nie wiem, czy ona jest bardziej wydajna od 6850/6870 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli odpuścić sobie nową 7770, bo niby z nowymi sterami dorównuje 6850/6870, tylko jak to jest odczuwalne ?

 

...a da się bardzo odczuć różnicę przy HD7770 z różnym taktowaniem np. Sapphire ma 1150Mhz lub Gigabyte - 1100MHz, a standardowymi, które mają 1000MHz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Sam chip "7770" nie jest zły, zła może być konkretna implementacja. To czy dana partia danego modelu danego producenta (^.^) będzie stabilna czy nie zależy od inwencji twórczej komórki zajmującej się cięciem kosztów. Dlatego nie warto brać sprzętu od producentów, którzy nie są uważani za "poważanych". Kilka moich poprzednich kart graficznych było od Asusa, Gigabyte, MSI... ktoś jeszcze pamięta modele Golden Sample od Gainwarda?. Ostatnio kupiłem [nowy] wynalazek z dużą ilością pamięci ddr5 od producenta, którego nazwy nawet nie pamiętam i co? Co jakiś czas ekran jakby się dostrajał i po kilku dniach pojawiło się 20-30 ślicznych czerwonych bad pixeli na moim 42" tv. Ta nauczka kosztowała mnie za dużo żebym szybko ją zapomniał. Oczywiście nie ma szans na udowodnienie winy więc zostałem z badami rozwalonymi po całym ekranie.

Dlatego jak możesz "wykosztować się" na Gigabyte to go bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...