Skocz do zawartości

Drukarka się nie włącza.


dziajl

Recommended Posts

Witam, chciałbym zapytać czego może być wina, że drukarka nie chce się załączyć. 

Chodzi o model xerox phaser 3010. Drukarka normalnie działała, jak należy. Kilka dni była nie używana - wogule odłączona od prądu. Gdy podłączyłem ją ponownie, drukarka nie chce się załączyć. Słychać takie charakterystyczne pyknięcie - jak zawsze przy włączaniu, lecz później nic się nie dzieje. - dioda nie świeci,ani fuzer się nie rozgrzewa, a komputer widzi drukarkę cały czas jako offline.

 

Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał podobny przypadek? Oraz czym może to być spowodowane.

 

Druga sprawa jest taka, że będę oddawał drukarkę na gwarancję - tylko mam w tonerze wsypany proszek oraz wymieniony chip. Czy przed odesłaniem na gwarancję mam zamienić chip na oryginalny (na nim już nie drukowała) czy może zostawić ten wymieniony (działający - przed usterką). 

 

Czy mogą mi w serwisie nie uznać gwarancji z powodu regenerowanego tonera? - toner jest oryginalny - tylko proszek i chip wymienione.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tu nie chodzi o samo podełko, w którym jest proszek przechowywany tylko o kompletny zestaw. Poczytaj kartę gwarancyjną, powinna tam być adnotacja o materiałach eksploatacyjnych.

 

Najlepiej [przed wysłaniem] jest włożyć oryginalny toner. Inaczej narażasz się na koszty, bo "firma naprawi" ale nie koniecznie w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Toner jest oryginalny - jedynie chip jest wymieniony, oraz proszek dosypany - do oryginalnego tonera.

W karcie gwarancyjnej jest zapisek: 

W zakres bezpłatnych napraw gwarancyjnych nie wchodzą uszkodzenia wynikłe ze stosowania nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

 

Czyli rozumiem że lepiej jednak zamontować oryginalny chip przed wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czip to nie wszystko. W przypadku Kyocery większość zamienników (szczególnie kolor) jest podłej jakości przez co druk wychodzi dość drogo. Po prostu drukarka co jakiś czas zrzuca proszek, który z jakiś powodów jej nie pasuje. Nie wiem jak to wygląda w tym Xeroxie, ale serwis rozpozna dosypany proszek. W autoryzowanych serwisach pracują ludzie po certyfikowanych szkoleniach, więc znają myki, bo dla producenta to jest kwestia "być albo nie być".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli co mam robić? Oddać na gwarancję - czy może do jakiegoś prywatnego serwisu? A może gra nie warta świeczki - nowa drukarka z tonerem kosztuje 180zł.

 

Jakie mogą być skutki oddania na gwarancję jeżeli serwis uzna że drukarka nie działa z powodu dosypania proszku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...