Skocz do zawartości

Internet u sąsiadki - co ona powinna kupić?


ja38co

Recommended Posts

Mam Router Bezprzewodowy 8level AWRT-150 150 Mbps Wireless ADSL2+ Router.

W całym mieszkaniu o powierzchni 42m kwadratowych odbiór jest bardzo silny i mocny,

na moim laptopie siła sygnału z tego routera bezprzewodowego jest na 5 kresek czyli jest max.

Sprawdzałem też, czy taka sama moc sygnału z tego routera jest też poza moim blokiem i jest tak samo mocny jak

u mnie w mieszkaniu.

Sprawdzałem też na korytarzu, poza moim mieszkaniem i jest tak samo.

Sprawdzałem też w piwnicy, nad którą jest moje mieszkanie i sygnał z tego routera bezprzewodowego też jest mocny i silny.

 

Mam sąsiadkę, która ma swoje mieszkanie dokładnie nad moim czyli że nasze mieszkania tylko rozdziela sufit lub jak 

kto woli strop żelbetonowy albo betonowy dokładnie to się nie orientuję jaki on to jest..., który ma grubość 43 cm.

 

Sąsiadka ma komputer stacjonarny, który stoi u niej w dużym pokoju.

I... teraz... tak... Co ona powinna kupić żeby mogła ode mnie bezprzewodowo z tego routera odbierać internet?

Acha... nie wiem czy to jest też ważne. Ale mam na nim (na routerze bezprzewodowym) założone hasło.

Czy trzeba będzie temu komuś, ktoby przyszedł do niej jej ustawić ode mnie internet na jej komputerze stacjonarnym

z mojego routera bezprzewodowego, podać hasło?

 

Acha... byłem u sąsiada z moim laptopem, który ma swoją piętrówkę oddaloną od bloku w którym mieszkam o jakieś 15 m.,

mój blok od jego piętrówki oddziela tylko płot betonowy. 

Router Bezprzewodowy postawiłem na parapecie zza oknem, antenę od tego routera oddzielała tylko szyba od okna plastikowego.

A mój laptop postawiłem na jego stoliku i było maksymalnie 5 kresek, czyli był maksymalny odbiór.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak koniecznie musi być dostęp bezprzewodowy to musi sobie sąsiadka kupić bezprzewodową kartę sieciową. I wtedy będzie musiała znać hasło do sieci Wi-Fi, te same które ty masz na swoim komputerze. Jeżeli nie chce się w to bawić to wystarczy puścić kabel przez okno :) albo kanał wentylacyjny lub w inny sposób. Koszt niższy i pewny sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale ona miała swój, ten komputer stacjonarny podłączony do internetu, wpierw do naszej wieruszowskiej sieci internetowej - WSK2 Wieruszów, 

miała od nich antenę odbiorczą i modem, bo na szkole obok mojego bloku jest zestaw anten nadawczych tej sieci internetowej,

i z tych anten miała odbiór internetu, a gdy z tego zrezygnowała, to później miała podłączony ten swój komputer stacjonarny 

do gniazdka telefonicznego Netii poprzez modem.

I tak myślę, że ma w komputerze zamontowaną kartę sieciową.

Bo, w jakby mogła mieć podłączony modem od sieci intertnetowej WSK2 Wieruszów, a później modem internetowy od Netii

do komputera.

 

A jakby miała zamontowaną kartę sieciową w komputerze, to co by musiała dokupić aby miała, tj. żeby jej komputer stacjonarny

mógł odbierać z mojego Routera Bezprzewodowego internet?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Teoretycznie tak, bo "pierw do naszej wieruszowskiej sieci internetowej - WSK2 Wieruszów,  miała od nich antenę odbiorczą i modem,". Czyli mogła nie mieć karty wif ponieważ jechała po usb lub rj do modemu. Tak na dobrą sprawę to nie chcę polecać byle czego (wifi), ponieważ najtańsze karty mogą sprawiać nieco problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...