Skocz do zawartości

Wieczne zrzędzenie


Przem0l

Recommended Posts

Czytając pewnego newsa nie mogłem uwierzyć w to co było tam napisane.

Oto link do informacji: http://www.dobreprogramy.pl/Sony-SmartWatch-otwarty-na-modyfikacje,Aktualnosc,41978.html#komentarze

 

Mnie najbardziej uderzyło to: "Modyfikowanie kodu ma oczywiście swoje wady. Największym problemem jest fakt, że jest ono równoznaczne z utratą gwarancji, przez co każda naprawa sprzętu wynikająca ze źle działającego oprogramowania będzie płatna. Istnieje też ryzyko całkowitego uszkodzenia zegarka, za które producent nie bierze odpowiedzialności. Ponadto przeprogramowane urządzenie nie będzie mogło uruchamiać kompatybilnych ze SmartWatch aplikacji z Google Play."

 

No to od początku. Soniacz postanowił dać za darmochę kody źródłowe i specyfikację urządzenia każdemu żeby mógł robić z urządzeniem co mu się tylko podoba. Czyli zrobił to o czym marzy każdy user komputera, pralki, lodówki, samochodu czy każdego innego przedmiotu sterowanego komputerem. I co ja czytam? Że gdy user przekombinuje i rozwali urządzonko to złe i niedobre Sony nie uderzy się w pierś i nie wymieni go na nowe [za darmo rzecz jasna].

 

Ja wiem, że trudno jest określić granice przyzwoitości ale to już zakrawa na obraz wiecznej zrzędy: zablokujesz sprzęt i soft = krzywda, odblokujesz - też krzywda. Jakbym był soniaczem to był sobie kazał płacić za obdlokowanie tej zabaweczki. Oczywiście sprzętowe odblokowanie ja niegdyś Athlony ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok Ralliart, ale tu Sony nie blokuje dostępu a wręcz daje pełne info. Taki obieg sprawy wygląda bardzo dobrze. Wiesz ile kosztuje dobry chip tuning? Ponad tysiąc zł a czasami ponad 2. A gdyby tak producenci ECU dawali dokumentację oraz możliwość zabawy z ich chipami za free byłoby super. Lepsze osiągi i mniejsze zużycie paliwa to jest fajna sprawa, a byłaby lepsza gdyby była za darmochę ;).

Oczywiście nie bałbym się wgrywać modowanych ustawień ponieważ na poważnych serwisach motoryzacyjnnych byłoby zatrzęsienie sprawdzonego softu. Tak samo z lodówką, kuchenką indukcyjną itd. Osobiście trzymam kciuki za takie inicjatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

AOSP daje sporo możliwości, to fakt, ale dalej mamy niewłaściwe podejście na linii usterki sprzętowe -software. HTC też niby oficjalnie daje możliwość odblokowania bootloadera, ale jak to zrobisz- nie masz gwarancji. Bardziej już podoba mi się opcja Nexus Edition lub Google experience gdzie kupujesz telefon z czystym androidem. To jest dla mnie krok naprzód.Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...