Skocz do zawartości

Plusy i minusy podmiany ?


Grzegorz

Recommended Posts

Co wyjdzie z takiej podmianki i czy ma sens a powód jest taki że 2 rdzenie w procesorze A6 5400K to chyba za mało bo potrafi się zawiesić przy otwieraniu 3-4 stron i ze 2 programów i nie działa klawiatura i myszka i muszę go resetować ! Zamiana 2 rdzeni z kartą graficzną A6 5400K na 4 rdzenie Athlon II X4 7500K+ Gainward 9600 GT lub ASUS GT520 albo GT430 czy GT440 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No cóż... 2 rdzenie i 2 wątki w a6 vs 4 rdzenie i 4 wątki w x4. Bądź co bądź czterojajeczny procek powinien łatwiej brać na garba obciążenie spowodowane kilkoma programami. Stąd mój wybór na i7. W twoim przypadku brałbym x4. Swego czasu miałem core 2 quad i to robiło cuda. Co do karty graficznej to w sumie stoisz pomiędzy 9600gt i gt440. W sumie gt440 pobiera mniej energii i ponoć jest minimalnie szybszy, ale wybierz wersję z ddr5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

2 rdzenie + "lepsze" HT :). A dokładniej: 2 jednostki zmiennoprzecinkowe i 4 stałoprz. Tak na dobrą sprawę to AMD wie co robi - daje duet, który jest odpowiednikiem i3 z lepszą kartą graficzną ale nie na tyle dobry żeby zagroził serii x8. W końcu z czegoś trzeba żyć. Tak na dobrą sprawę to "do klikania po necie" czy do biura ten procek spokojnie wystarczy... i to z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moje priorytety uległy zmianie szukam jakiejś w miarę dobrej i taniej tak 150-200 zł karty ze stajni  GeForce pod PCIe 2.0 x16 bo takie złącze ma moja płyta  ASUS F2A85-M LE,  ten zintegrowany  z A10 5800K Radeon HD 7660D z którego obecnie korzystam troszkę mnie denerwuje. Czasem ekran mi delikatnie migocze i bledną kolory gdy mocno czymś obciążę procesor dlatego wolałbym jakąś niezależną kartę graficzną, od razu dodam że powodem nie jest na pewno  monitor i w miarę wydajny zasilacz Be quiet  530W. I monitor i zasilacz zachowywały się normalnie przy innej konfiguracji płycie ASRock N68C-S UCC ze zintegrowaną grafiką GeForce 7025 + procesor Phenom II X4, po prostu do kart ze stajni GeForce mam jakieś większe zaufanie nigdy nie miałem z nimi kłopotów. Co myślicie o kartach: PALIT GeForce GT610 2GB 2048MB DDR3 DX11 , GeForce with CUDA GT 610 EVGA 2GB DVI&HDM&VGA , MSI GeForce CUDA GT610 2GB DDR3, GEFORCE GT440, MSI N210 1GB DDR3

CF potrzebne jest... żeby grać czy żeby mieć więcej monitorów podłączonych? Bo jak tamto drugie to wystarczy "cokolwiek". A jak to pierwsze to musimy znać budżet ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Uwielbiam cytaty wyrwane z innych wątków :). W każdym bądź razie, do wyświetlania obrazu wystarczy każda z tych podanych kart. Do grania to żadna, ale to z kolei żadna nowość. Producenci na siłę ładują gigabajty ramu do kart, które są wolniejsze od starszych modeli z 1/4 tej pamięci. Tak na dobrą sprawę dołożyłbym nieco i brał coś mocniejszego, choćby 4850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wolałbym coś ze stajni GeForce tak jak pisałem teraz mam zintegrowanego Radeon HD 7660D z procesorem A10 5800K i nie jestem zbyt zadowolony , jakieś uprzedzenie do marki  Radeon !!!

 

Uwielbiam cytaty wyrwane z innych wątków :). W każdym bądź razie, do wyświetlania obrazu wystarczy każda z tych podanych kart. Do grania to żadna, ale to z kolei żadna nowość. Producenci na siłę ładują gigabajty ramu do kart, które są wolniejsze od starszych modeli z 1/4 tej pamięci. Tak na dobrą sprawę dołożyłbym nieco i brał coś mocniejszego, choćby 4850.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to radzę pozbyć się uprzedzeń :). Ten twój procek to klasyczne 2+2 a to może oznaczać niezbyt wysoką wydajność jak będziesz chciał mieć nvidie. Sprawa polega na tym, że sterowniki nvidii mają duży narzut na procesor, co mocno widać po dwu rdzeniowych prockach. Z tego powodu radki dają sobie rady nawet na słabszych maszynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie znam się na tym więc posłucham Twojej rady  i poszukam Radka 4850 ? Chociaż ciężko będzie się pozbyć uprzedzeń bo na przykład z poprzednią  płytą ASRock miałem zintegrowany układ GeForce a jeszcze dawniej jakąś płytę ECS i osobną kartę graficzną też GeForce i nigdy nie miałem problemów. Dzięki !!!

 

No to radzę pozbyć się uprzedzeń :). Ten twój procek to klasyczne 2+2 a to może oznaczać niezbyt wysoką wydajność jak będziesz chciał mieć nvidie. Sprawa polega na tym, że sterowniki nvidii mają duży narzut na procesor, co mocno widać po dwu rdzeniowych prockach. Z tego powodu radki dają sobie rady nawet na słabszych maszynkach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie znam się na tym więc posłucham Twojej rady  i poszukam Radka 4850 ? Chociaż ciężko będzie się pozbyć uprzedzeń bo na przykład z poprzednią  płytą ASRock miałem zintegrowany układ GeForce a jeszcze dawniej jakąś płytę ECS i osobną kartę graficzną też GeForce i nigdy nie miałem problemów. Dzięki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Problemów nie będzie. Ale ta sama karta graficzna (GF) wyciągnie więcej fps na procesorze z większą ilością rdzeni. Co do radka 4850 to w sumie mogę je polecić. Obecnie można spotkać na allegro modele z 1 GB DDR5 (oczywiście nowe). Są one całkiem dobre jak na swoją cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...