Skocz do zawartości

GIGABYTE F2A85XM-HD3 kontra ASUS F2A85-MLE


Grzegorz

Recommended Posts

Założyłem nowy temat bo wróciła do mnie z serwisu producenta płyta GIGABYTE F2A85XM-HD3 i podobno była wadliwa ale coś tam zrobili i jest jak nowa a ja w tym czasie kupiłem ASUS F2A85MLE i płyta chodzi z moim AMD A6 5400K i teraz nie wiem którą płytę zostawić ? Czy pozostać przy ASUSIE czy przekładać wszystko i wybrać GIGABYTE , która jest lepsza i wydajniejsza w codziennej pracy i ma większe perspektywy na przyszłość ? Bardzo proszę o jakieś sugestie , tak przeglądając to z grubsza ja stwierdziłem że ta GIGABYTE ma mnóstwo niepotrzebnych mi bajerów a ASUS jak zwykle najpotrzebniejsze rzeczy ale za to mega stabilna. I jeszcze jedno pytanie , komunikat : Warning! CHA_FAN 0 rpm – oznacza że mój wentylator od procesora nie domaga i czas go wymienić lub przeczyścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś: "przekładać wszystko i wybrać GIGABYTE , która jest lepsza i wydajniejsza w codziennej pracy i ma większe perspektywy na przyszłość" :).

Co do stabilności Asusa... Gigabyte też jest stabilny, a co do niepotrzebnych bajerów... większość śmieci da się wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś: "przekładać wszystko i wybrać GIGABYTE , która jest lepsza i wydajniejsza w codziennej pracy i ma większe perspektywy na przyszłość" :).

Co do stabilności Asusa... Gigabyte też jest stabilny, a co do niepotrzebnych bajerów... większość śmieci da się wyłączyć.

 

Może i masz rację ale żeby wyłączyć te bajery trzeba się troszkę bardziej znać , co do stabilności to widać po moim przykładzie że jednak Gigabyte ustępuje Asusowi któremu przez kilka lat użytkowania ich płyt czy to pod nazwą Asus czy Asrock nigdy się to nie zdarzyło !  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Jak już pisałem płytę Gigabyte GA-F2A85XM-HD3 zamieniłem na ASUS F2A85-M LE ale nurtuje mnie podłączenie panelu przedniego (nie świeci dioda zasilania), chyba coś poknociłem. Mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak krowie na granicy w które styki podłączamy włącznik komputera, klawisz resetowania (chociaż to działa) , nie działa tylko ta nieszczęsna dioda. Styki płyty (na górze kolejno PLED+,PLED-,PWR, GND na dole HDLED+,HDLED-,Ground, Reset) Kable od diody – czarny i zielony , jak przypuszczam czarny to minus może po prostu padła dioda ?

F2A85-MLE.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeszcze jedna sprawa na płycie ASUS F2A85-M LE+A10 5800K (zintegrowana grafika w procesorze)mam wyjścia na monitor VGA i DVI, obecnie mam monitor podłączony przez VGA ale nowy monitor ma mieć też DVI, czy mogę podłączyć monitor przez to wyjście ? Jeżeli istnieje taka możliwość to jest to lepsze czy gorsze rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

DVI czy Dsub to nie ma prawie różnicy. Podłączaj to co chcesz, ale jak masz możliwość DVI to wal przez DVI. Oczywiście "na papierze" DVI jest dużo lepsze, ale w realu tego nie widać.

 

Ok. przez DVI mam nadzieje ze okaże się lepsze nie tylko na papierze ha, ha, ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiem, ja jadę na tv po dsubie i nie mam migotania (59 hz). Tak na dobrą sprawę kwestia kabla zaczyna się gdy porównujemy dobre dvi do kiepskiego dsuba. Ale gdy mamy gruby [dobrze ekranowany] i krótki kabel z dobrymi filtrami to różnicy nie powinieneś zobaczyć. Niby konwersja z cyfry na analog i potem znowu na cyfrę powinna "coś robić" ale przy dobrym okablowaniu nie jest to jakoś zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie wiem, ja jadę na tv po dsubie i nie mam migotania (59 hz). Tak na dobrą sprawę kwestia kabla zaczyna się gdy porównujemy dobre dvi do kiepskiego dsuba. Ale gdy mamy gruby [dobrze ekranowany] i krótki kabel z dobrymi filtrami to różnicy nie powinieneś zobaczyć. Niby konwersja z cyfry na analog i potem znowu na cyfrę powinna "coś robić" ale przy dobrym okablowaniu nie jest to jakoś zauważalne.

Oba kable czyli stary VGA jak i nowy DVI były ekranowane, oba posiadają 2 filtry, ekran (odświeżanie75 Hz). a jednak porównując jakość przenoszonego obrazu to ziemia i niebo !!! Oczywiście pisząc niebo mam na myśli DVI. Zresztą tak też poradzili mi fachowcy z firmy ASUS żeby nie kombinować z wymianą monitora , płyty czy procesora bo w nim zintegrowana jest karta graficzna tylko z przejść z VGA (analogowy sposób przenoszenia obrazu ) na DVI (cyfrowy sposób przenoszenia obrazu). W moim przypadku rada była zbawienna, koniec migotania, nieporównywalnie żywsze kolory i super ostrość także od dziś każdemu będę polecał jeżeli tylko będzie istniała taka możliwość podłączenie monitora przez DVI (mówię tu o kablu żadnych przejściówek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powiem tak: nic tylko się cieszyć, że ci się poprawiło. Ale tak na dobrą sprawę, skoro różnica jest tak zauważalna to ci "fachowcy" zrobili niezły bubel. Coś im konwerterki nie wyszły ;).

 
Chyba to nie do końca w tym leży przyczyna bo próbowałem chyba ze 3 kable VGA, skłaniał bym się raczej ku złączom VGA monitora lub płyty (może tam było coś nie tak ?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Złącze nie ma prawa psuć sygnału, więc wina leży po stronie kabla (jakieś aluminiowe badziewie malowane na miedziany kolor - czyli standard w RJ45) albo po stronie konwerterów cyfry na analog i w drugą stronę. Chciałem popuścić wodze fantazji rozpisując się jaka to miedź jest fajna i że w dobrym kablu musi działać zawsze ale znalazłem na necie coś lepszego:

http://hi-end.pl/index0.php?id=dvd&ia=0

Miłej lektury :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale to nie wina kabla :). Po prostu konwertery w karcie graficznej bądź monitorze są DO DUPY. Kabel dsub jest w skrócie "do zastosowań profesjonalnych". Dowód? (Droższe) monitory crt. Bardzo wysokie rozdzielczości z odświeżaniem przekraczającym 120 Hz to nie jest łatwe zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Może i racja z tymi konwerterami w karcie graficznej bądź monitorze aż tak się na tym nie znam , tak jak pisałem karta graficzna to według AIDA64 Extreme Edition - AMD A10-5800K APU with AMD Radeon HD 7660D i monitor Fujitsu Siemens ScenicView A19-2A i tryb wideo 1280 x 1024 32-bitowy(a) 75 Hz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Grzegorz, najważniejsze że masz ostry i dynamiczny obraz. A to jakim kablem to uzyskałeś... czasami po prostu liczy się efekt :).

 

Też tak uważam że w moim przypadku zmiana z analogowego VGA na cyfrowy DVI zdziałało cuda , obeszło się bez wymiany monitora czy dokupienia osobnej karty graficznej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...