Skocz do zawartości

Bezprzewodowy Modem ADSL2+ TP-LINK


Recommended Posts

Na stronie sklepu www.dipol.com.pl jest do kupienia 

Bezprzewodowy Modem ADSL2+ TP-LINK TD-W8968 802.11n

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i o co mi chodzi?

 

Tu jest napisane, że:

"dodatkowo router posiada port USB 2.0, który umożliwia użytkownikom udostępnianie danych poprzez

sieciowy dysk USB lub serwer FTP. Użytkownicy mogą również udostępniać muzykę, pliki video i

zdjęcia dzięki wbudowanemu serwerowi mediów"

 

W piewrwszym zdaniu: "dodatkowo router posiada port USB 2.0", to rozumiem i wiem, że ten router ma 

gniazdo USB 2.0, bo to nawet widać na zdjęciu.

Ale nie rozumiem tego zdania i co to oznacza w praktyce, to zdanie:

"który umożliwia użytkownikom udostępnianie danych poprzez

sieciowy dysk USB lub serwer FTP. Użytkownicy mogą również udostępniać muzykę, pliki video i

zdjęcia dzięki wbudowanemu serwerowi mediów".

Co to oznacza w praktyce "sieciowy dysk USB lub serwer FTP", i co też to oznacza w praktyce

"wbudowany serwer mediów"?

Chodzi mi oto, jakby to w praktyce działało, ten "sieciowy dysk USB lub serwer FTP"

i "wbudowany serwer mediów"?

I jakbym mógł z tego sieciowego dysku USB lub serwera FTP i wbudowanego serwera mediów

korzystać?

 

Czy mógłbym po podłączeniu do gniazda USB 2.0 w tym routerze mojego Pendrive'a na którym bym miał nagrany jakiś film, który by miał rozmiar powyżej 700 MB lub nawet powyżej 1 GB przesłać mojej koleżance ten film na jej laptopa?

Jak długo by się przesyłał film z mojego komputera stacjonarnego na jej laptop u niej w domu?

 

Mam internet z netii z gniazdka telefonicznego z prędkością 4 MB/s.

 

Dlaczego on mnie tak bardzo zainteresował?

Ano dlatego, że chcę mojej koleżance, która mieszka na drugim końcu miasta Wieruszów

przesyłać filmy z mojego komputera stacjonarnego na jej laptopa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pozwól, że nie odpowiem na pytania a jeszcze dołożę kilka swoich ;).

 

Skoro chcesz wysyłać to liczy się prędkość uploadu. Jest ona zawsze dużo niższa od downloadu. Tak więc może się okazać, że twoja koleżanka będzie ściągać jeden film przez tydzień, dzień za dniem, noc za nocą.

 

Ten "sieciowy dysk usb lub serwer ftp" to standardowe szumne hasło reklamowe. Doczytaj czy będzie to działać jedynie po lokalu czy także na zewnątrz. Oczywiście zawsze "da się" to wystawić na zewnątrz ale może odbić się to dodatkowym kombinowaniem.

 

Co do "wbudowanego serwera mediów" to może być nawet ciekawiej niż w przypadku eftepa. Po pierwsze, co autor miał na myśli pisząc "serwer mediów". Ostatnio siedzę ostro w przetargach (SIWZ) więc podchodzę do tak nieprecyzyjnych tekstów wyjątkowo literalnie. Dla mnie serwer mediów to nie jest odtwarzacz muzy, zdjęć i filmów (jak w telewizorach czy odtwarzaczach video) tylko taki ftp/smb/ldap.

 

Moja rada: kup to pudełko przez net i potestuj. Jak okaże się, że dział marketingu zrobił co do niego należy (czyli zapewnienia producenta to fikcja ^^) to po prostu oddaj to sprzedawcy w ciągu 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...