Skocz do zawartości

Szybkie zamykanie laptopa w filmach


Recommended Posts

Często w filmach i serialach, które oglądam i widzę jak bohaterowie tych produkcji zamykają laptop

bez kliknięcia na START -> WYŁĄCZ KOMPUTER -> WYŁĄCZ, tylko go zamykają i wyłączają poprzez jego szybkie złożenie,

wiecie chyba o co mi chodzi...?

Dlaczego tak robią?

I czym to jest spowodowane?

Czy tak można zamykać i wyłączać komputer?

Ja swój komputer stacjonarny robię w ten sposób, że wpierw kliknam na START -> WYŁĄCZ KOMPUTER -> WYŁĄCZ i on po mału się sam wyłącza. I tak robię od ponad 10 lat od kiedy mam komputer stacjonarny. I uważam, że dobrze robię.

 

I drugie pytanie, też związane z filmami i serialami.

W filmach i serialach aktorzy korzystają ze Skype'a, i tu OK ale mnie dziwi i interesuje jak to jest, że mają bardzo dobry odbiór na Skyp'ie i wcale im się nie zacina i jest dotego wręcz krystaliczny obraz, jak z tym jest...?

Bo, chciałbym się dowiedzieć.

Bo ja też mam internet z netii z prędkością 4 MB/s i się zdarza, że połączenie pomiędzy laptopem siostry, która mieszka w Krakowie a moim komputerem stacjonarnym, i oboje mamy Skype'a na swoich komputerach, czasami się zacina, a w filmach i serialach, nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do zamykania laptopa to sprawa ma trzy możliwe rozwiązania:

 

1. Hibernacja - po zamknięciu pokrywy następuje zrzut pamięci na dysk, aby po ponownym uruchomieniu wrócić do pracy w tym samym momencie.

2. Uśpienie - obciąża baterię, bo komputer jest w stanie S3  (zasilanie tylko dla podtrzymania informacji zapisanych w ram), od hibernacji różni się tylko tym, że nie ma zapisu na nośnik niewymagający zasilania

3. Zamknięcie systemu - komputer po zamknięciu pokrywy po prostu wyłącza się

 

Ja bym jednak obstawiał fikcję filmową i uproszczenie na zasadzie zamknięta klapa = wyłączony komputer

 

Co do skype -  wiele zależy od prędkości łącza i jego zajętości oraz od sprzętu który posiadasz. Całkiem niedawno kupiłem kamerkę Microsoftu HD i przyznam, że robi różnicę, bo na łączu 10/1 Mbit daje radę wysyłać sygnał HD i obraz zbliża się do "żyletki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na łączu "do jednego megabita" wysyłasz żyletę? Hmm...podejrzane. Jeżeli chodzi o filmy to tam wszystko jest super szybkie "i w ogóle". Spójrz choćby na to jak "ci dobrzy" wbijają się na komputery "tych złych". Oni znają ich systemy od podszewki, wręcz jadą z zamkniętymi oczami. Do tego systemy chroniące super wrażliwe dane nie mają haseł zgodnych z jakąkolwiek polityką ale "czerwony październik" lub data narodzin kotka. Oczywiście to jest nic w porównaniu z armią specjalnie wyszkolonych komandosów, która nie może trafić głównego bohatera, bo inaczej film by się skończył już w pierwszej minucie.

Dlatego takie filmy najlepiej jest oglądać będąc lekko wstawionym - wtedy człowiekowi nie chce się analizować sytuacji a jedynie bezwiednie patrzy jak superbohater idzie przez tłumy arcykoksów trafiając wszystkich bez wyjątku pistoletem z kilometra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ten dowód jest miażdżący. Nie mam więcej pytań wysoki sądzie ;).

Ale żeby na nitce "do 1 Mb" dawać taki obraz.. no no. Co do miedzi.. ostatnio wykopałem w szufladzie miedziaki kat 7. Tak Ralliart, światłowody są fajne ale dedykowane maszynki czasami mają swoje interfejsy ;). Ale wracając do tej "nitki": jaki miałeś bitrate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Hehe, no dobre dobre. Z tym zamykaniem jest tak, że laptop się hibernuje. Chociaż mój potrzebuje dobrej godziny na to. W sumie nie wiem czemu, bo kiedyś robił to od razu... A skype? Mnie się nie tnie i obraz mam też całkiem niezły. Może nie krystaliczny, ale nie narzekam. Zdarza się tylko, że po godzinie rozmowy, automatycznie mnie rozłacza i trzeba dzwonić ponownie
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 8 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...