Skocz do zawartości

Gigabyte ga-f2a85xm-hd3


Grzegorz

Recommended Posts

Mógłby mi ktoś pomóc z płytą Gigabyte  ga-f2a85xm-hd3 i napisać po polsku schemat podłączenia takich kabelków jak dioda zasilania , reset , PWR czyli włączanie. Gniazdo ma 9 pinów  4 na górze i 5 na dole i nie mogę znaleźć gniazda głośniczka wewnętrznego tak zwanego „speaker”, już raz podłączyłem ale gniazda głośniczka nie znalazłem i dioda zasilania się nie świeciła ale później zacząłem coś mieszać z jakimś trybem turbo i w efekcie komputer się zresetował i już nie włączył. Przypuszczam że zintegrowaną grafikę w procesorze który zamontowałem AMD APU A6-5400k 3,6GHz BOX (FM2) szlak trafił bo wentylator normalnie chodził czyli zasilacz podawał napięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mógłby mi ktoś pomóc z płytą Gigabyte  ga-f2a85xm-hd3 i napisać po polsku schemat podłączenia takich kabelków jak dioda zasilania , reset , PWR czyli włączanie. Gniazdo ma 9 pinów  4 na górze i 5 na dole i nie mogę znaleźć gniazda głośniczka wewnętrznego tak zwanego „speaker”, już raz podłączyłem ale gniazda głośniczka nie znalazłem i dioda zasilania się nie świeciła ale później zacząłem coś mieszać z jakimś trybem turbo i w efekcie komputer się zresetował i już nie włączył. Przypuszczam że zintegrowaną grafikę w procesorze który zamontowałem AMD APU A6-5400k 3,6GHz BOX (FM2) szlak trafił bo wentylator normalnie chodził czyli zasilacz podawał napięcie.

post-2-0-39900100-1366383804_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

"napisać po polsku schemat podłączenia takich kabelków"

 

Sprawa jest prosta. U góry masz 4 piny, na dole 5. Włącznik kompa podpinasz pod 2 ostatnie górne, reset - to samo ale poniżej i czerwona kropka (hdd) z lewej strony. Koniec filozofii :).

 

Dzięki teraz już bym sobie poradził po twojej podpowiedzi ale w sklepie "Komputronik" powiedzieli że procesor AMD APU A6-5400k 3,6GHz BOX (FM2) który u nich kupiłem jest na pewno dobry i problem związany z brakiem obrazu jest na pewno spowodowany uszkodzeniem płyty Gigabyte ga-f2a85xm-hd3 a ja tam tylko włączyłem jakąś wydajność na najwyższy 3 poziom, wyciągałem kości pamięci i procesor baterię biosu i nadal nic, obrazu nadal brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mógłby mi ktoś pomóc z płytą Gigabyte  ga-f2a85xm-hd3 i napisać po polsku schemat podłączenia takich kabelków jak dioda zasilania , reset , PWR czyli włączanie. Gniazdo ma 9 pinów  4 na górze i 5 na dole i nie mogę znaleźć gniazda głośniczka wewnętrznego tak zwanego „speaker”, już raz podłączyłem ale gniazda głośniczka nie znalazłem i dioda zasilania się nie świeciła ale później zacząłem coś mieszać z jakimś trybem turbo i w efekcie komputer się zresetował i już nie włączył. Przypuszczam że zintegrowaną grafikę w procesorze który zamontowałem AMD APU A6-5400k 3,6GHz BOX (FM2) szlak trafił bo wentylator normalnie chodził czyli zasilacz podawał napięcie.

 

Dzięki teraz już bym sobie poradził po twojej podpowiedzi ale w sklepie "Komputronik" powiedzieli że procesor AMD APU A6-5400k 3,6GHz BOX (FM2) który u nich kupiłem jest na pewno dobry i problem związany z brakiem obrazu jest na pewno spowodowany uszkodzeniem płyty Gigabyte ga-f2a85xm-hd3 a ja tam tylko włączyłem jakąś wydajność na najwyższy 3 poziom, wyciągałem kości pamięci i procesor baterię biosu i nadal nic, obrazu nadal brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie korzystam z predefiniowanych opcji OC znajdujących się na płytach głównych. Albo sam kręcę albo wcale. Zasada jest prosta: producent płyty głównej nie wie jak dobry w OC procek ci się trafił, jak dobre masz chłodzenie i zasilacz. Biorąc do ręki te same mocele procków (na tym samych podbitych ustawieniach) jeden może chodzić lapiej a drugi gorzej. Na przykłąd mój stary Q6600 (domyślnie 266) super chodził na fsb 400, natomiast na 333 nie chciał wcale chodzić. "Coś pomiędzy" też nie wchodziło w grę. U ciebie... no cóż. Teoretycznie nie da się zepsuć płyty bądź procka kręcąc go predefiniowanymi ustawieniami, co najwyżej system będzie padał jak mucha. Ale skoro u ciebie sprzęt zamienił się w trupa to może miałeś pecha. Znajdź kogoś kto też ma apu i podłączaj elementy tak długo aż znajdzieś sprawcę zamieszania. I na przyszłość: nie podkręcaj :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nic na to nie poradzę że lubię kombinować , nie bardzo wiem jak działa przesyłanie grafiki z procesora ale myślę że właśnie to padło w płycie głównej bo w "Komputroniku" powiedzieli że procesor jest na pewno dobry i opcja OC płyty głównej nie mogła go uszkodzić i to na pewno padła płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...