Skocz do zawartości

Karta graficzna


Grzegorz

Recommended Posts

Myślę o podłączeniu karty graficznej do płyty ASUS M5A78L-MLX V2 (jest tam zintegrowana grafika ATI Radeon™ HD 3000  ) czy to dobry pomysł i wpłynie jakoś sensownie  ? Bo tu na forum dowiedziałem się że ta grafika zabiera mi część zainstalowanej pamięci DDR3. Mam do wyboru następujące karty  : RADEON HD3850 – 1GB RAM – 256 BIT , PowerColor Go! Green HD5450 1GB DDR3 HDMI , GEFORCE 9800 GT 1GB DDR 3 256BIT , Karta graficzna Asus GeForce GT 210 1GB HDMI. Nie wiem którą przytarga mi znajomy więc najlepiej napiszcie uwagę do każdej karty czy jest sens ? Albo jakąś sensowną kartę którą warto by wrzucić , oczywiście jak najtańszą , jeszcze jedno czy każdą z wymienionych kart podłączę ( czy mam odpowiednie gniazdo na płycie ?) , gniazda rozszerzeń w które wyposażona jest płyta : 1 x PCIe x16 , 2 x PCIe x1 , 1 x PCI  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie bierz 9800GT. A jaki masz procesor i zasilacz?

 

Jeśli ją tylko dostanę a zasilacz to Chieftec 550W i Phenom II X2 550 a na tej płycie odblokowany na X4, a podłączę wszystkie wymienione karty bo nie wiem czy akurat tą dostanę ale będę się starał ! Warto w nią inwestować czy jechać na zintegrowanej ? Wzrośnie wydajność komputera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wydajność komputera - nie. Wydajność w grach - kolosalnie. Nie będę prawił morałów w stylu: "skoro jednak nie zamierzasz korzystać z komputera jak z maszynki do grania ..." ponieważ 9800GT ogólnie jest dość tania no i dostaniesz ją od znajomego, więc cena powinna być jeszcze ciekawsza. Ale jeżeli liczysz na wzrost wydajności w normalnym użytkowaniu kompa to wiedz, że ten element nie gra roli (pomijam Tridenty, S3 Trio i inne wynalazki). Windows i tak wszystko rysuje za pomocą procka, nawet gry flashowe nie obciążą tak grafiki jakby się mogło wydawać.

Ale zamontuj sobie tą kartę i sam zobacz czy warto wydawać co miesiąc kasę na dodatkową 100 watową żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wydajność komputera - nie. Wydajność w grach - kolosalnie. Nie będę prawił morałów w stylu: "skoro jednak nie zamierzasz korzystać z komputera jak z maszynki do grania ..." ponieważ 9800GT ogólnie jest dość tania no i dostaniesz ją od znajomego, więc cena powinna być jeszcze ciekawsza. Ale jeżeli liczysz na wzrost wydajności w normalnym użytkowaniu kompa to wiedz, że ten element nie gra roli (pomijam Tridenty, S3 Trio i inne wynalazki). Windows i tak wszystko rysuje za pomocą procka, nawet gry flashowe nie obciążą tak grafiki jakby się mogło wydawać.

Ale zamontuj sobie tą kartę i sam zobacz czy warto wydawać co miesiąc kasę na dodatkową 100 watową żarówkę.

 

Dzięki za naświetlenie tematu więc lepiej zainwestuje w któryś z procesorów:  AMD Phenom II x4 955 3,2G Black Edition BE , Procesor AMD Phenom 2 Black Edition X4 955 , AMD Phenom II X2 555 BE 3,2 MHz , AMD Phenom II x4 945 , AMD Phenom II 840 4x 3.2 Ghz, AMD Phenom II X2 560 3,3GHz, AMD PHENOM II X4 965 BLACK EDITION ale to już aukcje między innymi na allegro, może uda mi się któryś kupić. Jeszcze raz dziękuję za poradę uchroniłeś mnie od wydawanie pieniędzy na darmo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

X6 to inny rdzeń. Nie zrobisz z X4 X6, tak samo jak nie zrobisz z i3 i7. A czy warto dać... pamiętaj, że kupujesz komputer na dłuższy czas, więc nie ma sensu zaoszczędzić  kilkudziesięciu zł i potem latami narzekać jakie to powolne. Niby te 5-10% szału nie robi, ale to samo można powiedzieć o kwocie którą rozłożysz na kilkadziesiąt miesięcy. Wtedy droższy zakup okaże się jak najbardziej racjonalny.

 

Przy okazji, jakbyś gdzieś doczytał, że stare i7 "pobiera" mniej energii niż ten X4 to "wcale tak nie jest" :). TPD to co innego niż realny pobór, poza tym AMD zawsze inaczej liczy ten wskaźnik niż Intel.

Tu masz testy poboru mocy (stress i idle), gdzie czarno na białym wychodzi większa energooszczędność X4 nad starym i7 (akurat ten procek był jego konkurentem):http://pclab.pl/art38172-10.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

X6 to inny rdzeń. Nie zrobisz z X4 X6, tak samo jak nie zrobisz z i3 i7. A czy warto dać... pamiętaj, że kupujesz komputer na dłuższy czas, więc nie ma sensu zaoszczędzić  kilkudziesięciu zł i potem latami narzekać jakie to powolne. Niby te 5-10% szału nie robi, ale to samo można powiedzieć o kwocie którą rozłożysz na kilkadziesiąt miesięcy. Wtedy droższy zakup okaże się jak najbardziej racjonalny.

 

Przy okazji, jakbyś gdzieś doczytał, że stare i7 "pobiera" mniej energii niż ten X4 to "wcale tak nie jest" :). TPD to co innego niż realny pobór, poza tym AMD zawsze inaczej liczy ten wskaźnik niż Intel.

Tu masz testy poboru mocy (stress i idle), gdzie czarno na białym wychodzi większa energooszczędność X4 nad starym i7 (akurat ten procek był jego konkurentem):http://pclab.pl/art38172-10.html.

 

To dlaczego na stronie AMD http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X2%20550%20-%20HDZ550WFK2DGI%20(HDZ550WFGIBOX).html  przy procesorze : (ostatnia pozycja)

Phenom II X4 980 4 / 4 3.7 GHz 2 MB 6 MB 125 Watt Unlock

pisze tak jak przy moim "unlock" mój:

Phenom II X2 550 BE (rev. C2) 2 / 2 3.1 GHz 1 MB 6 MB 94 Watt Unlock

i mój jest teraz X4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ty cały czas chcesz odblokowywać rdzenie tam gdzie się nie da :).

Przeczytałeś wyraz "unlock"... ok, zgadzam się, taki wyraz pojawia się w podanym linku. Ale jak człowiek wczyta się nieco bardziej to widzi to: "Unlock - Unlocked multiplier". A to już wyjaśnia sprawę definitywnie: odblokowany mnożnik, czyli to co masz w seriach BE.

 

Aczkolwiek coś mi mówi, że jeszcze masz nadzieję na odblokowanie kolejnych rdzeni w X4 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...