Skocz do zawartości

Recovery w Samsung np350-S08PL


dziajl

Recommended Posts

Witam, mam laptopa wymienionego w temacie i chciałbym utworzyć kopię partycji recovery tak, aby można przy jej użyciu odtworzyć system do stanu fabrycznego. Niestety w programie który dostarcza producent jest opcja obraz ustawień fabrycznych - ale wydaje mi się że nie jest to kopia recovery tylko obraz dysku C: Czy może się mylę. Poniżej zamieszczam screena z tego programu. Druga sprawa jest taka że tak kopia zajmuje 13,4GB i nie można ją nagrać na DVD. 

 

W jaki sposób mogę zrobić sobię kopię tej partycji. Bardzo mi na tym zależy, bo fabrycznie mam tylko partycję C a chciałbym sobie podzielić dysk na kilka partycji i boję się  że coś pójdzie nie tak i partycja recovery może mi się uszkodzić. Bardzo proszę o poradę.  

 

 

 

Może jakiś inny program umożliwi mi wykonanie kopii partycji recovery i nagranie na płyty DVD. Czy norton ghost lub jakiś inny program umożliwi mi taką operację?  - czy jeżeli nagram ją na kilka płyt to będzie możliwość z niej odtworzenia systemu?

 

 

W magazynie windowsa widać kilka partycji - która to recovery z systemem? ta największa? czy wystarczy zrobić jej obraz np northonem ghostem? i nagrać na płyty czy to będzie użyteczne?

post-298-0-76747200-1361174210_thumb.png

post-298-0-84480800-1361176942_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ostatnio miałem w rękach jakiegoś szajsunga z i7 i Win8, i tam też był ten programik, którego screena wrzuciłeś. Możesz zrobić kopię po sieci ale wtedy windows skasuje cały dysk docelowy (bo on wie lepiej). Jest to rzeczywiście kopia dysku C.

 

Jeżeli zależy ci na jakimś rozsądnym sposobie to zrób kopię partycji jako RAW i po kłopocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kopię której partycji masz na myśli tą z systymem (dysk c:)?

Jeżeli zrobię dokładną kopię to będzie ona zajmować 440 GB?

W załączniku powyżej podałem screena z wszystkimi partycjami jakie mam na dysku.

 

Druga sprawa jakim programem zrobić tą kopię? Oraz czy tą kopię będę mógł podzielić na mniejsze kawałki tak aby nagrać na płyty DVD?

 

Chcę mieć taką kopię z której w każdym momencie będę mógł przywrócić system do stanu jaki mam obecnie(fabryczny). Nawet gdy usunę partycję recovery.

 

I jeszcze jedna sprawa gdy już to zrobię czym i jak podzielić partycję(dysk C:) na trzy mniejsze partycje tak aby nie uszkodzić partycji recovery?

 

Tak po za tym po co są aż 4 partycje fabrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Możesz podzielić partycję C bez kłopotu juz teraz. Zrób defragmetację i zmniejsz wielkość partycji poprzez sam system. Co do zrzutu partycji systemowej to potrzebujesz tą małą ok 100MB i C:.

 

Na przyszłość kupuj albo bez Windowsa albo z płytą (choćby oddzielnie - dodatkową licencję). No cóż, takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zrobiłem kopię tej partycji recovery - zajmuje ok 13GB, mam ją na dysku z PC. Teraz moje pytanie brzmi jak ją mogę wykorzystać podczas ewentualnej awarii laptopa? - czy np poprzez linuxa skopiować te pliki spowrotem na jakąś partycję - potem ustawić bootowanie z tej partycji(jak to zrobić) i powinno ruszyć czy się to jakoś inaczej robi?Oraz czy mogę te pliki z kopią partycji nagrać na 3 płyty DVD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...