Skocz do zawartości

Częsci do upgradeu komputera


Makaron z miensa

Recommended Posts

A więc chce kupić sobie kilka nowych części do komputera, i nie wiem czy będzie to dobrze działać.Podzespołyaktualnie posiadany / nowy który chcę kupić:Procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+/ AMD Phenom II X4 965 BEKarta graficzna: GeForce 9800GT/ chcę podłączyć drugą w SLIPłyta Główna: Gigabyte GA-MA74GM-S2H (rev. 2.0)/ ASRock 970 PRO3Ram: jakiś A-Data 2GB DDR2/ jakieś 2-kanałowe 8BGProszę was o ocenienie i ewentualnie podanie innych części (szczególnie jakieś ramy bo nie mam o nich pojęci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Płyta Asrocka całkiem fajna, ale radziłbym Ci dołożyć trochę do tej płyty: Gigabyte GA-970A-UD3 - ma dużo lepszą sekcję zasilania i większe możliwości OC. Dodatkowo ma dwa złącza PCI-Express x16.

Pamięci polecałbym Ci te: http://www.karen.pl/product/146768/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Kingston_HyperX_DDR3_2X_4GB_1600MHz_XMP_CL9_Red.html (sam je posiadam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W SLI bym się nie bawił bo jest mało gier, które wyciągają z duetu jakąś rozsądną moc. Lepiej kupić mocniejszą grafę. Te pamięci Ralliarta mają o 2 niższe CL i radiatory, co w połączeniu z kręceniem powinno dać jakies ułamki FPSa więcej ;).

Tak na poważnie, to szybkość pamięci jest sporo warta dopiero w przypadku integry, czyli np. APU. Ale jak chcesz grać to APU cie nie zadowoli, więc możesz z pamiątkami i płytą jechać po kosztach. Grunt żeby procek i grafa były szybkie. Te AMD (X4) nie umywa się nawet do Pentium, czyli modelu 860 za 280 zł na LGA1155. Intel ostatnio wydał nową budżetową serię najtańszych Ivy Bridge, więc za ok 250 złociszy możesz już nieco powalczyć. Na pclabie albo na benchmarku jest recka tego wynalazku.

 

Co by nie mówić - "twoja kasa", ale osobiście brałbym Intela + jedną solidną grafę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To, że Pentium SB za 280 zł nie jest wydajniejsze od i3 IB za 500 zł to ja doskonale wiem ;). W przypadku Intela sprawa ma się jasno: droższe = lepsze. Sęk w tym, że ponoć budżet jest napięty (sądząc po wyborze procka), dlatego nie proponowałem i3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...