Skocz do zawartości

AMD Phenom II X6 1045T vs AMD Phenom II X4 965 Black Edition


Makaron z miensa

Recommended Posts

A więc tak jak napisałem w tytule. Chce kupić sobie nowy procesor i zastanawiam się nad tymi dwoma. Nie znam się aż tak dobrze na procesorach i nie mam w okolicy kogoś kto mógł by mi doradzić, więc proszę was o pomoc. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy włożę te procesory do tej płyty głównej ( http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ma74gm-s2h_20.html). Nie jestem co do tego pewien ponieważ ma ona socket AM2+, lecz producent napisał na stronie że obsługuje też procesory AM3.

Za wszystkie odpowiedzi na pytania z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Producent pisze, że X6 45 powinien wejść, jak wgrasz BIOS "FDE", natomiast przy X4 965 nest N/A czyli niedostępne. Cokolwiek producent przez to rozumie. Co do tych 2 procków... przyznam się, że zanim kupiłem i7 to myślałem nad X6. Ale potem dowiedziałem się, że mogę poszaleć (więc ochota na AMD mi przeszła).

 

W twoim przypadku pewnie liczy się budżet, bo płytę już masz. Osobiście wybrałbym X4 (jeżeli nie masz aplikacji korzystających z 6 rdzeni). 700 MHz więcej (w tej samej technologii) to jednak sporo, a cztery fizyczne rdzenie to nadal jest coś czego producenci gier czy aplikacji nie doceniają. Sądząc po płycie to pewnie kręcić tego nie będziesz, więc brałbym mniej rdzeni ale znacznie szybsze. Niestety (prawdopodobnie) ta płyta nie obsługuje 965 a jedynie 1045, więc wybór masz prosty.

 

X6 1045 (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

 Sądząc po płycie to pewnie kręcić tego nie będziesz

Aha czyli mam poprzez to rozumieć że z tą płytą od podkręcania trzymać się z daleka? I ciekawe co to oznacza że moja płyta główna X4 nie obsłuży. W ogóle komputer się nie włączy? Jeśli ta płyta jest aż tak słaba to będę mógł dozbierać jakąś kase i ją zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...