Skocz do zawartości

Wybór płyty


Grzegorz

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nieco minęło od założenia tego wątku ale myślę, że może jeszcze nic nie wybrałeś.

Pełno wymiarowe płyty są dobre bo posiadają więcej "wszystkiego". Dopóki nie masz małej obudowy, to warto brać większe modele.

Oczywiście ważna jest kwestia pieniędzy. Jeżeli na płytę "liczysz" w okolicach, które podałeś (czyli ~150 zł), to uważam że całkiem dobrze kombinujesz. Powód jest prosty, twój procesor jest niewiele droższy.

Kiedyś przejechałem się na Asrockach dość mocno. Pracując w sklepie to co innego jest wypychać szajs klientom a co innego złożyć szajs przyszłej żonie i potem kaleczyć się z tym dziadostwem. Nigdy nie zapomnę, jak nie mogłem podłączyć dysków tak jak chciałem bo wyskakiwał czerwony błąd podczas POSTu informujący, że w trosce o najwyższą wydajność zaleca się przepięcie tasiemek, zworek itd według zaleceń płyty głównej. I POST się zatrzymywał do czasu spełnienia rządań terrorystów. Jak wpadałem z dyskiem to miałem wizję przepinania wszystkiego żeby tylko "trafić" w jedynie słuszne ustawienie. Przeklinałem dzień, w którym kupiłem jej ten badziew. Od tego czasu nigdy nie zszedłem poniżej pewnego progu: Gigabyte, Asus, MSI (średnia lub wyższa półka - nigdy lowend) a swego czasu jeszcze Abit... miałem KN9, yey. Nie wiem czy tak jest dalej z Asrockami, ale nie mam zamiaru tego sprawdzać. Więc doradzam: jak masz wybór to bierz coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...