Skocz do zawartości

Recommended Posts

WItam,

 

mam typowy problem - ale potrzebuje nietypowego rozwiązania. Otóż:

 

Mam Smart TV z wbudowanym wifi -- ale moja sieć wifi nie obejmuje swoim zasięgiem pokoju z TV.

 

Mam router netgear z wbudowaną anteną więc nie zmienię jej na mocniejszą, nie mam możliwości przeniesienia routera w inne miejsce.

 

Chciałbym uzyskać taki efekt:

 

Dokupić urządzenie (i tu własnie moje pytanie co -- czy range extender czy inny router albo coś jeszcze innego) i do tego urządzenia transmitować przez wifi internet -- i z tego urządzenia dalej transmitować internet po wifi.

 

Chciałbym również aby TV i komputer(wpięty kablem do głównego routera) byli w tej samej sieci -- tzn żeby działało DLNA.

 

Co muszę kupić albo w jaki inny sposób rozwiązać mój problem z zasięgiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zasadniczo zależy mi tylko na tym, aby internet z głównego routera był rozsyłany bezprzewodowo - aby nie łączyć dwóch routerów kablem.

Więc co polecasz - szukam taniego rozwiązania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Client bridge to chyba jedyna opcja jak chcesz się trzymać bezprzewodowej transmisji. 

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr702n-router-repeater-bridge-ap-client-i2854491577.html

http://allegro.pl/dwl-2000ap-ap-ap-client-repeater-bridge-i2868222365.html

 

To są najtańsze rozwiązania w oparciu o 100% bezprzewodowe technologie. Poradniki zrób to sam z antenami kierunkowymi sobie odpuszczę, bo masz wbudowaną. Ewentualnie zależy jakiego typu sieci używasz - może twój telewizor obsługuje sieć typu N? (vide zmiana routera)

 

Podaj model i typ routera to mu się przyjrzę.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli masz niewymienialną antenę po prostu. Jak chcesz zaoszczędzić to możesz zrobić coś takiego: http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-wzmocnic-moc-sygnalu-wi-fi-za-pomoca-puszki

 

A co do routera który zamieściłeś, to jego funkcjonalność zasadniczo nie odbiega od tych modeli które podałem wcześniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli tak po polsku mówiąć jakbym chciała zwiękiszyć sobie zasięg wifi to pop prostu dokupuję kolejny router i mogę śmigać z netem w obrębie całego domu tak??

 

 

Nie umiemmusunąc mojego postu podemną... zrobiłam to prze przypadek przepraszam !! :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z puszką próbowałem - nie działa w moim przypadku. Mam pożyczony od kumpla range extender z tp-linka ale coś nie bardzo mi on pasuje.

Otóż:

mam  problem z jego konfiguracją - nie można dostać się do niego zalogować -- restartowałem go ale nadal nic - jedynie udało mi się wejść w jego ustawienia gdy był uruchomiony program instalacyjny z płyty wtedy na przeglądarce 192.168.1.254 zadziałało i weszło w jego ustawienia ale po chwili zawiesił się i tyle, i tak kilka razy próbowałem. Bez uruchomionego programu instalacyjnego z płytki wogóle nie można było się zalogować przez przeglądarkę. 

 

Gdy jest włączona funkcja range extender  TV wykrywa sieć bez problemu, ale nie za każdym razem potrafi się z nią połączyć - ani na automatycznych ustawieniach ani na wpisywanych z palca(jest to dziwne gdyż czasami połączy a czasami przez 2 godziny nie można uzyskać dostępu - choć zasięg jest).

Co innego z kabla - gdy połączę TV kablem rj45 z range extenderem Tv bez problemu łapie neta.

 

Macie jakiś pomysł jak dostać się do ustawień tego szajsu albo jak zrobić aby za każdym razem Tv łapał sieć przez wi-fi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że to może być kwestia anteny w TV - o ile odbiór jest w porządku, to z nadawaniem jest kiepsko. Mam podobny problem z jednym urządzeniem (Android w obudowie z wyjściem HDMI coś takiego:)

 

Dołączona grafika

Też ma problemy z siecią, pomimo tego, że zasięg jest dobry. Przeszkodą dla niego jest jedna ściana betonowa. Podobnie może być w tym wypadku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×