Skocz do zawartości

Zwiększenie zasięgu wifi


dziajl

Recommended Posts

WItam,

 

mam typowy problem - ale potrzebuje nietypowego rozwiązania. Otóż:

 

Mam Smart TV z wbudowanym wifi -- ale moja sieć wifi nie obejmuje swoim zasięgiem pokoju z TV.

 

Mam router netgear z wbudowaną anteną więc nie zmienię jej na mocniejszą, nie mam możliwości przeniesienia routera w inne miejsce.

 

Chciałbym uzyskać taki efekt:

 

Dokupić urządzenie (i tu własnie moje pytanie co -- czy range extender czy inny router albo coś jeszcze innego) i do tego urządzenia transmitować przez wifi internet -- i z tego urządzenia dalej transmitować internet po wifi.

 

Chciałbym również aby TV i komputer(wpięty kablem do głównego routera) byli w tej samej sieci -- tzn żeby działało DLNA.

 

Co muszę kupić albo w jaki inny sposób rozwiązać mój problem z zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Client bridge to chyba jedyna opcja jak chcesz się trzymać bezprzewodowej transmisji. 

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr702n-router-repeater-bridge-ap-client-i2854491577.html

http://allegro.pl/dwl-2000ap-ap-ap-client-repeater-bridge-i2868222365.html

 

To są najtańsze rozwiązania w oparciu o 100% bezprzewodowe technologie. Poradniki zrób to sam z antenami kierunkowymi sobie odpuszczę, bo masz wbudowaną. Ewentualnie zależy jakiego typu sieci używasz - może twój telewizor obsługuje sieć typu N? (vide zmiana routera)

 

Podaj model i typ routera to mu się przyjrzę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z puszką próbowałem - nie działa w moim przypadku. Mam pożyczony od kumpla range extender z tp-linka ale coś nie bardzo mi on pasuje.

Otóż:

mam  problem z jego konfiguracją - nie można dostać się do niego zalogować -- restartowałem go ale nadal nic - jedynie udało mi się wejść w jego ustawienia gdy był uruchomiony program instalacyjny z płyty wtedy na przeglądarce 192.168.1.254 zadziałało i weszło w jego ustawienia ale po chwili zawiesił się i tyle, i tak kilka razy próbowałem. Bez uruchomionego programu instalacyjnego z płytki wogóle nie można było się zalogować przez przeglądarkę. 

 

Gdy jest włączona funkcja range extender  TV wykrywa sieć bez problemu, ale nie za każdym razem potrafi się z nią połączyć - ani na automatycznych ustawieniach ani na wpisywanych z palca(jest to dziwne gdyż czasami połączy a czasami przez 2 godziny nie można uzyskać dostępu - choć zasięg jest).

Co innego z kabla - gdy połączę TV kablem rj45 z range extenderem Tv bez problemu łapie neta.

 

Macie jakiś pomysł jak dostać się do ustawień tego szajsu albo jak zrobić aby za każdym razem Tv łapał sieć przez wi-fi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że to może być kwestia anteny w TV - o ile odbiór jest w porządku, to z nadawaniem jest kiepsko. Mam podobny problem z jednym urządzeniem (Android w obudowie z wyjściem HDMI coś takiego:)

 

Dołączona grafika

Też ma problemy z siecią, pomimo tego, że zasięg jest dobry. Przeszkodą dla niego jest jedna ściana betonowa. Podobnie może być w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...