Skocz do zawartości

Nowa karta i procek


dawid_buska

Recommended Posts

Witam mam w swoim laptopie karte graficzna radeon 7470m 1gb i procek i3 2.3ghz,moj laptop to asus x54h.Chcialbym wymienic karte graficzna i procka na lepszy procka na jakiegos dobrego np. z serii i7 lub cos innego.karte graficzna widzialem 3gb i taka tez bym chcial. I tu chce zebyscie mi doradzili jakie czesci kupic cena nie gra roli.dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

karta nie jest zintegrowana a wlutowana w płytę główną.

http://www.expressit.pl/porady-komputerowe/wymiana-karty-graficznej-w-laptopie-procedura/

"Wbrew pozorom, wymiana karty graficznej w laptopie jest procedurą zupełnie odmienną niż w przypadku komputerów stacjonarnych, ze względu na to, ze w ogromnej części laptopów karta graficzna jest na stałe wlutowana w płytę główną w postaci chipu BGA, a jej wymiana, czyli wylutowanie, wymaga specjalistycznego sprzętu oraz doświadczenia."

obecnie z tego co wiem producenci rzadko stosują karty na gnieździe MXM, szczególnie w budżetowych jednostkach.

Koleją przeszkodą , nawet jeżeli jakimś cudem ta karta jest na gnieździe MXM, to zakup samej karty (dostępność i kompatybilność z określonym laptopem) i jej cena nieadekwatna do wydajności.

w skrócie: gra nie warta świeczki.

i jeżeli " cena nie gra roli" to nielepiej zainwestować w PC (bo rozumiem że chodzi o gry?)

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...