Skocz do zawartości

Zmiana/wymiana sprzętu


Frejki

Recommended Posts

Na wstępie dodam, iż nie mam pojęcia czy wybrałem dobry dział na ten temat, w razie czego proszę o przeniesienie.

Witam serdecznie. Posiadam dość starej daty komputer [ośmio latek], dane tegoż komputera przedstawię za moment. Chciałbym poradzić się, co można w nim zmodyfikować. Proszę o konkretne porady, wiem że może być to mało opłacalne, jednakże zależy mi właśnie na remoncie tego komputera. Jest on w pełni sprawny, ale miewa humory. Dużo nowych technologii już nie uciąga.

Płyta główna: Gigabyte GA-8S648FX-L SiS648 S478 ATX

Procesor: Intel Pentiom 4 3,00GHz/800Mhz 1MB S478

Karta graficzna: Gigabyte Maya Radeon 9200SE 128MB DDR TV

RAM: DDR1, 1.2GB [dołożyłem 1GB sam]

Dysk twardy: Western Digital 80GB ATA1 00 7200rpm

Napędy: DVD +/-RW Lite-On 811s/851 oraz dyskietek 3,5" 1.44MB

Radiator CoolerMaster Dl4-7l52A S478

Zasilacz: Codegen ATX 400W

Obudowa: MidiTower Codegen C6064 ATX w/o PS

Soft oryginalny: Win XP SP1 Home

Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje- czekam na pytania.

Z góry dziękuję za wszelkie porady, mile widziane konkretne nazwy ew. sprzętu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 months later...
Szczerze to bym wymienił wszystko, ale nie w tym rzecz. Jaki masz budżet na zmiany?

Dobrze powiedziane. Nie ma sensu inwestowania w platformę gdyż same pamięci są zbyt drogie aby upchać ich sensowną ilość. Jeżeli już koniecznie musisz męczyć się na tym sprzęcie to radziłbym wymienić procka na P4 z HT. HT sporo daje (w porównaniu z gołym jednordzeniowcem), poza tym ma więcej cache. Wystarczy znaleźć dobrą ofertę na allegro.

 

Ten dysk pewnie nieźle musi mulić ale jak liczysz każdy grosz to nie ma sensu wymieniać na większy i szybszy bo ceny nie są zbyt kuszące. Jak chcesz zmniejszyć mielenie dysku (spowodowane jak mniemam antywirusem) to zrób tak: zaktualizuj system do SP3 (dzięki czemu załatasz większość dziur) i zamiast antywira postaw sobie firewall. Z łatwo dostępnych, dość dobrych i nie mulących polecam CIS. Oczywiście najpierw formacik tak w ramach odświeżenia systemu ;). Można by tu dalej kombinować dokładając drugi dysk (też jakiś przedpotopowy) tylko na pagefile, foldery temp (usera i systemu) i folder moje dokumenty. Odmuli to pracę komputera dość znacznie.

 

A tak poza tym to jaki masz budżet na zmiany? :)  Mam na myśli: na kompletną wymianę kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 months later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...