Skocz do zawartości

Duży spadek FPS podczas grania


waaldii

Recommended Posts

Problem nie dotyczy mnie, chodzi o gościa z forum pewnej gry.

Oto jego post:

Witajcie czołgiści, otóż mam pewien problem. Problem ten dzieje się głównie w World of Tanks, bo tu jest najbardziej odczuwalny, otóż w innych grach występuje tak samo, bądź ciutkę rzadziej więc mogę śmiało w coś pograć bez obaw... Problem ten rozpoczął się podczas spokojnej gdy w Call of Duty 4 bodajże w styczniu/lutym, grałem i tu nagle "Sium" spadek FPS z 120 do 10, nagle wiatraki zaczęły innaczej chodzić, wyraźniejszy i bardziej "skrzeczący dźwięk". Lecz w WoT denerwuje to najbardziej, gram z 30min - 1h i spadek fps... po resecie kompa znów gram tyle samo i spadek fps.... po kolejnym resecie na szczęście problem przestaje dokuczać, ale fakt że resety dla komputera, a tym bardziej dla dysku twardego zdrowe nie są. Temperatura procesora jest w normie, po 40-45 stopni w stanie spoczynku a po 50-55 w grze, co jest w moim przypadku normą. Karta graficzna podczas gry również osiąga zaledwie 40-45 stopni, z czego w stanie spoczynku ma 32-35 max. Podaję teraz specyfikację komputera:

-System oper. - Windows XP Professional 32bit SP3

- Procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Corre Processor 5200++ (WoT działa na nim z 60 FPS na max detalach na spokojnie..)

- Karta Graf. - GIGABYTE NVIDIA GeForce GTX 550 TI 1024mb DDR5

- RAM - 2 GB RAM, kości pamięci od Kingstona

- Płyta Główna - GIGABYTE GA-M61SME-S2

- Zasilacz - MODECOM ATX 12V 2.2 550W

Na prawdę proszę o pomoc, uwielbiam WoTa a nie chcę żebym co chwilę musiał resetować komputer.

Link do tematu = http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/141773-ogromny-spadek-fps-podczas-gry/

Macie tam też propozycje rozwiązań itd.

Będziecie w stanie mu pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Właściwie to brzmi trochę jakby mu sensor grafiki poszedł, albo o wentyla mu coś haczyło ("skrzeczący dźwięk"). Ze swojej strony poleciłbym reinstalke sterowników, sprawdzanie chociażby ręką temperatury, i redukcję pracujących programów w tle. Przy okazji warto też by było poznać temperatury i SMART dysku, bo problem może leżeć także po jego stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...