Adas81

Usługa interl rst nie została uruchomiona

17 postów w tym temacie

Mam problem, od jakiegoś czasu wyświetla mi się taki komunikat jak w tytule. Mam win7 64, Intel Core iCPU 2,93ghz. Próbowałem uruchomić ale wyskoczyło mi okienko "Program iastorui przestał działać". Sprawdzałem czy jest zainfekowany jakimś wirusem ale nic nie znalazł mi norton i malwarebytes. Liczę na pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż. Ja mam urlop. Masz dwa wyjścia:

1 olej to

2 Ściągnij sterownik sata dla twojej płyty głównej i zainstaluj go jeszcze raz.

Możliwe że ten sterownik jest zintegrowany ze sterownikiem chipsetu, ale 100 % pewności nie mam.

Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zainstalowałem sterowniki nowe do tej płyty głównej, nie pomogło ale dzięki. Chyba po prostu pójdę do znajomego zajmującego się naprawą. Dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz teoretycznie nie potrzebujesz tego sterownika bo on ma znaczenie głównie dla osób korzystających z raid bądź odłączjących dyski w trakcie pracy systemu. Jeżeli tego nie używasz wyłącz ten proces z uruchomienia.

Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak masz płytę z uefi czy bios? Zależy jak masz ustawioną obsługę dysków ahci czy ide.

Wysyłane z mojego Allwinner A10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak masz płytę z uefi czy bios? Zależy jak masz ustawioną obsługę dysków ahci czy ide.

Wysyłane z mojego Allwinner A10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gigabyte - z tego co widziałem nie ma osobnego sterownika dla AHCI poza wersją dla instalacji systemu. Sprawdź w biosie w jakim trybie jest uruchomiona SATA - IDE/AHCI/RAID powinno być ustawione AHCI dla najlepszej wydajności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, jak najbardziej - w bios jest opcja która nazywa się SATA controller powinna być ustawiona na [AHCI] sprawdź czy przypadkiem nie przestawiła Ci się na [iDE]. Jest w Advanced Configuration

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dźięki, problem niby naprawiony ale póki co komputer pracuje jeszcze wolniej. Start włącza się 15-20 sekund.

Już wszystko ok, po prostu długo się "rozgrzewa". Teraz pracuje tak jak dawniej. WIelkie dzięki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.