Skocz do zawartości

Jak przedłużyć czas pracy/żywotnośc baterii?


Matti

Recommended Posts

Cześć

macie jakieś sprawdzone sposoby na przedłużenie żywotności/ czasu pracy na baterii?

wiadamo z takich podstawowych to podczas pracy na baterii zmniejeszyć jasnośc, wywalić niepotrzebne programy, dobry przepływ powietrza

lepiej jest wyciągać baterię podczas pracy na zasilaniu?

mam Dell trochę starszego, jeżdże do dmu od czasu od czasu i podczas drogi przydaje się jak najdłuższy czas pracy :)

albo i na zajęciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie jak się ma lapka na kablu długo to lepie nie mieć baterii naładowanej w 100%, są takie programy, które zatrzymują ładowanie na 50% lub 80%. Podobno nieużywaną baterię też powinno się przechowywać nie w pełni naładowaną. Ale na ile to wydłuży czas pracy to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W swoim HP dv6850ew przez 3 lata korzystałem z baterii bardzo nieregularnie, tzn. raz podłączałem pod kabel, chodził laptop tak przez dwa tygodnie, raz go gdzieś zabierałem, raz gdzieś doładowywałem itd. i jestem z baterii bardzo zadowolony. Trzymała około 2,5 godziny przy Excelu, teraz jest to 1,5 godziny ale jak na 3 letnią baterię to myślę dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...