Jump to content

Nexon i "dbanie o produkt"


Recommended Posts

Jak działają korporacje chyba wiecie: zostały założone po to żeby przynieść zysk akcjonariuszom. To w jaki sposób to zrobią nie ma znaczenia, liczy się bilans finansowy.

Są firmy, które starają się dbać o swój wizerunek poprzez oferowanie produktu w takiej jakości w jakiej oczekuje tego klient. Oczywiście "nie tak do końca" ponieważ interes producenta i klienta z reguły jest inny. Ale dobra firma przynajmniej odnajduje kompromis i wciela go w życie.

Coś takiego widzę w Call of Duty: Modern Warfare 3. To co, że jest to odgrzewany kotlet, to co że mapy są małe, to co że nie ma modelu zniszczeń. Ale nie ma też czołgów, helikopterów i innych hakerskich zabawek. A przynajmniej nie jest tak jak w Battlefieldzie. Naturalnie CoD i BF mają swoje plusy i minusy ale przeważają plusy. Temat jest jednak o Combat Arms EU.

Co nam więc daje Srexon? Praktycznie nic.

Jedyne na co możemy liczyć to:

1. ban za cokolwiek. Jeden nic nie znaczący tekst (wyrwany z kontekstu) czy wykonanie jakieś czynności (lub nie wykonanie niczego) może zakończyć się banem na zawsze.

2. lagi coraz większe. Kiedyś miałem 600 i więcej fps, teraz na tej samej mapie nie mam szans na przekroczenie 100. Co się zmieniło? Producent spieprzył kod do tego stopnia, że nie da się grać.

3. nowa mapa na FT, która poza tym, że jest głupia i brzydka to jeszcze zbugowana tak bardzo, że laguje serwery wszystkim tym co chcą pograć eli, ctf, snd, eli pro...

4. eventy - nie ma juz eventów w CA, teraz sa tylko wyprzedaże.

5. gameplay: chcesz grać z przyjemnością - musisz kupić nx. Przedmioty za prawdziwe pieniądze są o niebo lepsze od darmowych i dają znaczną przewagę.

6. ceny tych przedmiotów: mystn (i renewale) na start to pół tysiąca lekko licząc. Jak nie trafisz Rec7Rangers, P90TR czy zestawu 2-3 innych ulubionych broni (plus przedłużenie każdej chociaż na rok) to tak jakbyś nic nie miał. Do tego co miesiąc full speed set + super elite to wydateczek rzędu 150 zł na miesiąc. Ta gra jest tak irracjonalnie droga, że to się w pale nie mieści.

7. abonament w postaci Super Elite Moderatora - zagrajcie "dla przyjemności" czyli ni eQR na platynie ale jakieś ELI na bravo na mapce innej niz Oil Rig. Nie ma szans... bo nikt nie wejdzie do takiego roomu. A teraz załóżcie SEM i odpalcie Plaza. Full room po pierwszej minucie. Jest wiele mapek bardzo fajnych ale właśnie w nie nikt nie gra. To po co w ogóle odpalać CA, żeby młócić QR na 1 mapie całe życie?

8. hakerzy. Ile tego bydła siedzi na ca to totalny przesadyzm. Kraszują roomy, doprowadzają do wściekłości graczy i co? Co robi srexon? Banuje ich... a oni zakładają kolejne konta i dalej niszczą grę innym. Co to za problem pozywać smarkaczy do sądu za łamanie licencji? Bo "kto to widział"? Jakoś Microsoftowi to nie przeszkadza, powiem więcej: jego zbrojne ramię (pod nazwą BSA) odnosi sukcesy w prawie każdym kraju na tej planecie. I to inni się wstydzą, że zostali przyłapani a nie M$ że złapał szkodnika i udowodnił mu winę. Tak samo działa choćby RIAA. Ale srexon taki nie jest, i za wszystko płacą (wkurzeni) gracze.

9. customer support, a raczej "bot, który przyjmuje messedże". Nic więcej nie trzeba dodawać.

10. glicze i bugi, za które płacą gracze (są banowane konta) i o których wie producent ale nic z tym nie robi. Co to za problem żeby pociski leciały z lufy broni a nie z oczu gracza? Jak gracz się przykampi za skrzynką że widać tylko czubek jego głowy to może strzelać nawet jak karabin jest pół metra niżej. I wtedy pociski lecą ze skrzynki... no żal. Ale tak jest od 3 lat i srexon nie widzi w tym kłopotu.

11. nerfienie broni - chodzi o psucie statystyk po to, żeby nagle okazało się, że nowa broń jest lepsza od starej. I co? Kolejne 120-150 zł leci na gnata, który kwartał później okazuje się złomem i producent już chwali się, że wypuści kolejną "lepszą" zabawkę.

Jedyne co robi srexon to dojenie produktu tak bardzo aż nie padnie. Już chodzą słuchy, że srexon chce wyłączyć combata bo za mało zarabia... ciekawe...

Ogólnie rzecz ujmując... wyleczyłem się z combata. Gram sobie w CoD:MW3 i na ca wpadam tylko czasami, tak "towarzysko" żeby sobie pogadać z klanowiczami. Sam się sobie dziwię, że wydałem tyle tysięcy na ta grę...

Link to post
Share on other sites

Ile czasu ci powtarzaliśmy, że nie warto, że lepiej zapłacić raz i cieszyć się grą. W grach F2P jest jeszcze jeden denerwujący czynnik trolle ciągną do takich gier. Jak TF2 przeszło na F2P to zwiększyła się liczba trolli, na szczęście TF2 ma serwery tworzone przez raczy, a więc jak ktoś przegina to dostaje bana, a że to powiązane z kontem steam, to traciłby możliwość grania ze znajomymi. Co prawda można zakładać tyle kont ile się chce, ale na szczęście TF2 póki co jako tako się broni przed trollami.

Link to post
Share on other sites

A no, trole to "podstawa ca". Gracze zbanowani przez pracowników srexona to malutki procent banów - można rzec, że 95% banów jest od smarków, co dostają orgazmu jak zaraportują innego gracza. Pomijam bany z automatu po wykryciu haka, mam na myłśi tylko stosunek raportów wykonanych przez "społeczność" do raportów wykonanych przez "administrację".

A, że P2P jest lepsze od F2P to ja wiem... tylko to, że w takim CA jest system klanowy i podział serwera na kanały i pokoje, czego nie ma np: w CoD. Tam każdy gra samodzielnie... kompletne zero społeczności (społeczność steam to nie społeczność - dla mnieliczy się TYLKO społeczność w grze, w danym roomie czy channelu).

W BF:BC2 tez nie było klanów. Nie mogłeś napisać czegoś podczas gry w roomie 98 tak żeby widzieli to wszyscy klanowicze, ci w innych roomach czy w lobby.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ostatnio nexon pozwał ga (twórców czitów) do sądu. Ga wynajęło prawnika, który ich podobno nieźle skasował na kasie.

Przeniesiono serwery do Luxemburgu i są mniejsze lagi. A z tym nerfieniem broni to jest tak, ze nie wiedza czy nie zrobili za silnej, powinni to wcześniej sprawdzić. Nerfienie jest dla lepszego balansu gry. Yeah spece znerfili! Ale ci co mieli na perma to mają te stare :(

Jednak nexon robi sobie z nas żarty. Za zalogowanie mieliśmy dostać myst n, a dostaliśmy przerobione myst n z brońmi gp rare i nx standard.

A jak wbijesz opowiednią range to masz elite na perma, więc to kwestia czasu.

A wczoraj, 4 dni po maintence nie widziałem żadnych czitów, ale za to nie ma eventów.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...