Skocz do zawartości

Wasze ulubine bronie (z podziałem na klasy)


Ralliart

Recommended Posts

Z jaką bronią najlepiej się wam biega?

SZTURMOWIEC -

Ja osobiście preferuję tą klasę i praktycznie wybór tam jest tylko pomiędzy L85A2, M416 i FAMAS, przy czym ta pierwsza najlepiej mi leży. Do czego się nadaje? Do akcji, gdzie jest potrzebna duża siła ognia i zasięg oraz do starć na bliskim dystansie. FAMAS-a używam tylko do akcji, gdzie istotny jest mały rozrzut przy strzelaniu z biodra. M416 lubiłem dopóki nie przekonałem się o zaletach pozostałej dwójki, ale też daje radę

INŻYNIER -

Tu mam problem, bo tą klasą rzadko gram na planszach na których trzeba walczyć na krótkim dystansie. Zdecydowanie częściej gram nią na planszach z czołgami (choć też nie zawsze). Jak do tej pory najbardziej przypadł mi do gustu G53 i chyba w wypadku tej klasy pozostanę przy swoim wyborze. Jest wystarczająco mocny zarówno na krótkim, jak i na długim dystansie i sprawdza się w moim stylu gry. Plus za mały rozrzut. Najbardziej zawiodłem się na QBZ-95B, z tym, że możliwe, że za mało grałem tą bronią. Niemniej rozrzut jej przypadku jest nieakceptowalny.

SUPPORT -

Mój typ numer 1 to M249, ale też nie za dużo gram tą klasą. Podoba mi się też MG36 - piekielnie mały rozrzut jak na karabin maszynowy, ale w ciasnych pomieszczeniach z dużą ilością wrogów M249 jest lepszy. Największy zawód to QBB-95 na dłuższy dystans rozrzut jest astronomiczny.

SNAJPER -

Kolejna klasa, która nie należy do moich ulubionych, bo nie mam cierpliwości do niej. Najbardziej do gustu przypadł mi SV98 i chyba przy nim pozostanę.

Poza klasą (bronie dostępne we wszystkich wspólnie) - wyróżnienie dla PP-19. Mała siła ognia, ale za to magazynek na 55 naboi, mały rozrzut i niezła celność na dystansie. Bardzo często korzystam z niej grając snajperem - przydaje się gdy trzeba przebić się w ciekawe miejsce do ustawienia mobilnego punktu odradzania. Próbowałem grać to samo UPM-45 grając inżynierem (nastawiałem się na likwidację czołgów i potrzebowałem broni na sytuacje awaryjne), ale okazało się to błędem, bo G53 jest dużo lepszy. Jeżeli chodzi o pistolety, to .44 Magnum jest najlepszym wyborem. Na koniec M320 - granatnik cenię go za dużą siłę, która rozwiązuje większość problemów z licznym wrogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale PP - 19 zawsze takie przekombinowane było :P Popatrz na sytuację w Combat Arms, gdzie PP także się pojawiło i od razu wymiatało :P

Jeżeli chodzi o mnie to:

Szturmowiec

Tylko i wyłącznie M416. Nabiłem tym tyle gwiazdek, że każda inna broń ma albo za duży rozrzut, albo za szybko strzela albo coś. Ta jest idealna, toteż będę zły jak jakiś płaczący dzieciak sprawi, że któryś patch zdejmie jej boskie możliwości. Kiedy z niej strzelam wiem, że zabiję, wiem jak daleko mogę się posunąć i nie patrząc na wskazanie magazynka wiem kiedy powinienem odpuścić. Broń idealna na daleki dystans oraz bliski (metro np.). Do tego ciężka lufa, celownik holograficzny i chwyt przedni.

Inżynier

Tylko SCAR-H. Strzela tak jakby chciał, a nie mógł ale spokojnie pozwala dobić wroga w bezpośrednim zwarciu.

Support

Ja gram tymi pierwszymi dostępnymi, RPK jakieś oraz ten drugi dla US. Do tego termiczny celownik i pozamiatane :P

Snajper

L96 - marzyłem o takiej broni, w takiej grze jaką jest Battlefield 3. Doskonale nadaje się do każdego typu pomieszczeń oraz sytuacji - jako przykład podam, że gram z nią w bezpośrednim zwarci i nigdy mnie nie zawiodła. Krótki czas przeładowania oraz duży zasięg to coś czego potrzeba. SVD natomiast... takie tam dla dzieci :P Prawdziwa snajperka to bolt sniper i tyle!

Z pozostałych to zdecydowanie UMP. Jest całkiem fajne w zwarciu, gdyż czas pomiędzy jednym a drugim strzałem pozwala spokojnie manewrować po głowach przeciwników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Łeeeee a gdzie są SMG? :) Wiem, że wrzucono je do broni "ogólnych" ale właśnie to mi się nie podoba. SMG to w końcu rodzaj broni używany przez antyterrorystów, gdzie jak wiadomo liczy się skuteczność. I jakoś w realu SMG dają rady. A degradując całą klasę powoduje się, że nikt nie będzie używał SMG jako "maina"... do dupy z tym :).

W CoD:MW3 P90 i MP7 to najfajniejsze z najfajniejszych zabaweczek :). Oczywiście po pełnej przeróbce i z perkami. Wtedy czy kampisz czy strzelasz z biodra to i tak masz bardzo mały recoil... a jak założysz (do takiego P90) celownik na podczerwień to kampienie nabiera nowego wymiaru (skuteczny zasięg to ok 50 metrów , not bad).

Zrzędzę o SMG bo to mój ulubiony rodzaj broni, więc ja ma mieć zjechane staty "z urzędu" to ja dziękuję :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o ulubione bronie to jak na razie z tego co odblokowałem to M416 :) AEK-9cośtam jest też niezłe, ale na krótszy dystans (może dlatego, że nie mam do niej żadnych dodatków), a ja najbardziej lubie średni-daleki : ) Do M416 noszę celownik holograficzny, chwyt przedni i tłumik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...