Skocz do zawartości

Windows 7 sprawia ogromne problemy.


Recommended Posts

Witam. Mam kilkanaście problemów z moim Windowsem 7.

1. Gdy próbuję ściągnąć plik, nawet nie zdążę kliknąć "Zapisz plik" a komputer uruchamia się ponownie. Nic nie mogę ściągnąć! Niezależnie na jakiej przeglądarce. Próbowałem Explorera i Firefoxa, Chroma także.

2. Następny problem - po uruchomieniu komputera pojawia się Zapraszamy wszystko ładnie i nagle kursor, czarny ekran, brak paska zadań i ikon. Muszę wchodzić w Menadżer Zadań i tam uruchamiać nowy proces explorer.exe.

3. Próbowałem zmienić klucz w rejestrze tak, aby explorer.exe uruchamiał się razem z systemem według porad z innych for, po wpisaniu "regedit" w Wyszukaj i programy i pliki pojawia się komunikat "Edycja rejestru została wyłączona przez administratora sieci. Pier****ne zabezpieczenia Windows 7...

4. Udało mi się ściągnąć na innym komputerze program ArcaVirMicroScan, zainstalowałem i uruchomiłem skanowanie dysku C - system i E - reszta. Po około 0,5 sekundy pojawił się raport:

ArcaVirMicroScan - Raport ze skanowania [2012.01.03 20:48:17]

Data bazy wirusów : 0000.00.00 00:00:00

[skanowanie : C:]

Przeskanowanych obiektów : 0

Zainfekowanych obiektów : 0

Chyba to jakiś wirus blokujący antywirusy...

5. Po ściągnięciu na innym komputerze programu Trojan Remover i zainstalowaniu go na moim, znalazł on kilkanaście albo kilkadziesiąt infekcji - 50% z nich były to infekcje programu explorer.exe, EXLORER.EXE i innych systemowych. Boję się ich usunąć bo nie chce po raz trzeci instalować od zera systemu.

6. Następny, BARDZO dziwny problem. Przy wpisaniu w google explorer.exe, po 2 sekundach komputer uruchamia się ponownie!

Problem jest BARDZO podobny do tego tutaj: http://www.forum.twe...iku-t36443.html , tylko że ja nie mogę uruchomić edytora rejestru! Oprócz tych sześciu wkur***ństw mam ich jeszcze mnóstwo, myślę nad zakupieniem Visty i pier****niem tej całej siódemki! Każda, nawet najdrobniejsza rada na pewno się przyda, ponieważ nie spotkałem się w googlach z moim problemem oprócz tego wyżej na tweaks.pl. Mam Win7 HP 32bit.

EDIT: K**wa, już nawet explorer.exe z menadżera zadań nie odpala! Co to jest?!!

EDIT2: Zaobserwowałem pewną rzecz. Jak jest czarny ekran, spojrzałem na zakladkę "Procesy" i zauważyłem proces EXPLORER.EXE pisany duzymi literami, ma w opisie co innego niż Eksplorator Windows (a taki powinien być). Ktoś pomoże? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zainstaluj porządnego antywirusa - np. Norton Interenet Security. Inaczej będzie Ci ciężko zwalczyć infekcję. Innym rozwiązaniem jest wyciągnięcie dysku i skanowanie go w innym komputerze, ale tylko przy użyciu komercyjnego oprogramowania antywirusowego z góry odpuść sobie rozwiązania bezpłatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zainstalowałem trial Kaspersky Internet Security 2011, komputer skanuje się już od godziny i pozostało ich jeszcze 11. Wykrył już około 50 wirusów, najczęściej "Win32.Autorun.def" i trojany. Gdy widzę jak sprawnie radzi sobie z wirusami to myślę o zakupie tego Kasperkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Formata robiłem już 3 razy, problem ciągle ten sam. Chyba jednak udało mi się go zwalczyć. Podłączyłem wszystkie pendrivy i włączyłem skanowanie Kasperkim wszystkiego co jest podłączone do komputera (pendrivy, dyski) i po kilkunastu godzinach wykrył z 50 trojanów, usunąłem je wszystkie i póki co wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...