Skocz do zawartości

Udostępnianie plików i drukarki z Win 7 na XP


dziajl

Recommended Posts

Mam problem, gdyż nie potrafię sobie poradzić z udostępnianiem plików w sieci domowej oraz udostępnieniu drukarki..

Mam Komputer stacjonarny z windows 7 który łączy się z routerem przez kabel oraz do niego jest podpięta drukarka oraz komputer z XP który łączy się przez wi-fi.

1.) Chciałbym aby po wejściu na Otoczenie sieciowe były widoczny komputer w win7 i z XP na obydwóch komputerach oraz udostępnianie na nich foldery.

2.) Aby można było drukować z XP.

Więc tak: Udało mi się to wszystko zrobić na maszynie wirtualnej, jednak na żywym kompie robię wszystko tak samo i się nie da tego zrealizować. Co może być przyczyną?

Sprawdziłem pingi i: gdy wpisuję na wn7 ping numer_IP kompa z XP pakiety są przesyłane, ale gdy wpisuje nazwę sieciową pingi nie działają.

CO może być przyczyną? (Na pewno wpisuję dobrą nazwę.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oba komputery muszą być w takiej samej grupie roboczej, a z tego co wiem Windows 7 wprowadził sobie jakąś nową. Najlepiej dopasuj się do Windows XP bo udostępnianie na nim jest problemowe. Udostępnianie plików i folderów to kliknięcie prawym na folder, wybór opcji i już. Ewentualnie będziesz musiał przestawić zabezpieczenia w systemie, a więc zaglądnąć do "Centrum sieci i udostępniania" w Windows 7, a następnie zaznaczyć odpowiednie opcje w polu "Wybierz grupę domową i opcje udostępniania". Udostępnianie drukarki to też chwila moment, wszystko rozwiążesz poprzez ten zbiór opcji.

Jak coś to mnie poprawcie i uzupełnijcie co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przecież ze strony 7ki wszystko jest do ustawienia w "Centrum sieci i udostępniania" do którego możesz się dostać klikając na ikonę aktualnego połączenia sieciowego. Nie rozumiem filozofii, ale manual się przyda - dajesz Imic, najlepiej w oddzielnym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1. Tak grupy są te same. Lecz na wirtualnej nawet gdy były inne nazwy grupy roboczej wymiana plików działała.

2. Tak wszystko jest dobrze ustawione.

3. Korzystam z udostępniania zaawansowanego. - na prostym na wirtualnej nie chciało działać

Dodam że, gdy sprawdzam za pomocą TCPNetView jakie kompy znajdują się w sieci, nie wykrywa mi wogóle kompa z win XP -który łączy się przez wi-fi. Natomiast wykrywa kompy podłączane za pomocą maszyny wirtualnej. Chcę doprowadzić do tego, aby komp z XP był widoczny w sieci. Z udostępnianiem już sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem winna może być tylko zapora Windows, bo innego wyjaśnienia raczej nie ma. Czy sprawdzałeś pingi po nazwach komputerów? Jeżeli chodzą, to nawet pomimo niewidoczności komputera w otoczeniu sieciowym powinno dać się udostępniać wszystkie usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...