Skocz do zawartości

Jak ważne dla graczy są mysz, klawiatura i podkładka?


Ralliart

Recommended Posts

Tak jak pytanie z tytułu mówi: jak ważne w waszym graniu są te sprzęty i który według was jest najważniejszy? Jak dobrze wiecie sprzęt oznaczony jako "pro gaming" jest wyraźnie droższy od tego przeznaczonego na codzienny użytek i ma funkcje niespotykane na co dzień. Pytanie tylko czy warto wydawać grubą kasę na niesamowity sprzęt, skoro może nie ma on wpływu na samą grę? Ja osobiście uważam, że dobry gracz zagra nieprzeciętnie nawet na myszce za 10 zł i da sobie radę. Tyle, że nie będzie miał z tego przyjemności.

W moim wypadku o założeniu tego tematu zadecydował ostatni zakup: podkładka Razer Goliathus Standard. Do tej pory gało mi się średnio - w końcu mysz poruszała się po biurku, ale zbierała przy tym mnóstwo śmieci od spodu. Wczoraj pierwszy raz grałem z nową podkładką i nie powiem, ale było lepiej. Nie wiem natomiast na ile jest to efekt psychologiczny, a na ile samo działanie sprzętu. Mysz którą używam to A4-Tech X748 na maksymalnej rozdzielczości z ustawieniem przyśpieszenia na 1 kreskę powyżej minimum w systemie. Jakie są wasze doświadczenia/zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem najlepsze do gier są duże, bezprzewodowe myszki z dużą rozdzielczością (przydatna przy celowaniu). Aktualnie mam myszkę za 40zł do gier ze sklepu Carrefour i jestem z niej bardzo zadowolony. Podkładki pod myszkę są dla mnie w ogóle nie potrzebne, ja mam za 0,50zł z Carrefoura i jest mi z nią dobrze. Co do klawiatur, to ona ma dość duże znaczenie. Dobra jest taka o małym skoku klawiszy i gumowymi, wymiennymi na zwykłe plastikowe przyciski WSAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ze sprzętem dla profesjonalnych graczy jest jak ze sprzętem sportowym, sam w sobie nic nie daje, ale nie ogranicza. Przeciętny gracz mniej odczuje różnicę między dobrą a profesjonalną myszką. Nie zgodzę się z tym, że dobry gracz zagra nieprzeciętnie nawet na myszce za 10 zł, przeciwko drugiemu graczowi na podobnym poziomie, z lepszą myszką na pewno będzie miał trudniej. Przyzwyczajony do idealnie działającej myszki zacznie odczuwać braki precyzji. Znowu porównując do sportu, dałbyś dobremu golfiście jakiś tandetny słabo wyważony kij to na pewno by to odczuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dobry gracz jest jak dobry sportowiec - dostrzega wady i zalety sprzętu którego używa.

Całe życie wychowałem się 800dpi w myszce, także po przesiadce na 1400 - 2500 było troszkę szoku :P

Obecnie gram na A4Techu z dociążeniem i podkładce Roccat Sense. Całkiem miła alternatywa dla żelowych gówienek z gimnazjum ;)

Czy profi gaming - imo nie. Ale miłe uczucie dawać w dupe graczom na lepszym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...