Skocz do zawartości

Problem z blaszakiem, sam się wyłącza.


Adrian Reszka

Recommended Posts

Witam. Mam problem z PC'etem. Mianowicie sam się wyłącza... jestem prawie pewien że nie jest to problem z temperaturą. Wyczyściłem go dokładnie. A mimo to po włączeniu chodzi godzine-dwie (chyba że odpale jakąś grę, lub cokolwiek co zwiększa jego obroty - wtedy po kilkunastu minutach pada.) Sam proces wyłączania się też jest dziwny...na 2 sek przed padnięciem pada dźwięk, sterowanie, działa tylko obraz (sprawdzane na grach i filmach) i później po prostu się wyłącza. Ma ktoś jakiś pomysł co może być powodem ? Osobiście obstawiam na zasilacz...coś może też być z grafiką bo wentylator od niej troche hałasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zasilacz, płyta główna lub RAM. Jeżeli sprzęt na gwarancji to śmiało z niej skorzystaj. Jeżeli nie to oglądnij dokładnie płytę główną szukając jakichś "przykopceń" (zbrązowień na płycie) i podpuchniętych kondensatorów. Sprawdź RAM MemTestem. Saliczacz również możesz rozkręcić i oglądnąc.

Dlaczego mówie żeby sprawdzić RAM? Ponieważ miałem kiedyś podobny problem i to on był przyczyną.

Dlaczego Płyta główna? Skoro przed padnięciem znika dźwięk a karta dźwiękowa jest na płycie głównej to może być to.

A zasilacz to standardowa sprawa która się nasówa przy samoczynnym wyłączaniu/resetowaniu się kompa podczas jego obciążenia.

Teraz jeszcze mi przyszło na myśl w trakcie pisania że może dysk twardy już ledwo zipie...

Tak więc do dzieła! Samo się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

zaraz wszystko sprawdze....tylko co do dysku, po pierwsze jak go sprawdzić i poprawka. Tuż przed padnięciem zawiesza sie wszystko obraz też :P pomyliłem się wcześniej :P

Jaka powinna byc temp grafiki (radeon 4800 ) ? przy niskim wykorzystaniu ( przeglądanie sieci i gg ) mam koło 100 stopni.... (waha sie od 99 - 115) Za wysoka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sam posiadam kartę z tej serii (HD 4800), z referencyjnym chłodzeniem i jej temperatura w spoczynku powinna wynosić 80-82 stopnie. Więc z Twoją ewidentnie coś nie gra :/ Fajnie by było gdybyś zrobił zrzuty ekranu z wykazu temperatur, z programu GPU-Z i CPU-Z. Wtedy moglibyśmy dokładnie zobaczyć co się grzeje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

juz wszystko wiem :). Winą jest temperatura. Przy wykorzystaniu programu HWmonitor sprawdzałem temperaturę i resetuje się z powodu temperatury. temp max tej karty to 120 stopni. w stanie idle jest 100 stopni...wiec przy odpaleniu czegokolwiek zwieksza sie ona i system pada. Dzięki wszystkim za pomoc ;) a teraz lece ogarnąć chłodzenie karty :)

ok. Zmieniłem paste w grafice i jest widoczna poprawa ale nadal temp jest trochę za wysoka... w spoczynku jest 80 ale przy grach sięga nawet 100.... jakies rady co moge jeszcze zrobic by ja ochłodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jedyny sposób na lepsze schłodzenie tej karty to wymiana referencyjnego układu chłodzącego. Ja w grach też osiągam ok. 100 stopni, ale, jeżeli się nie wyłącza nic, to jest ok i tak ma być. Dodam, że z karty korzystam już 3 lata i nic się z nią nie dzieje. Nawet mam lekko podkręcone zegary ;)

Edit: Zapomniałem dodać tylko, że w obudowie posiadam 2 dodatkowe wentylatory (z przodu i z tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...