Skocz do zawartości

Aplikacje do systemu Windows Mobile


Ralliart

Recommended Posts

Czyli autorski przegląd rzeczy potrzebnych i niekoniecznie dla telefonów z systemem Windows Mobile:

Aplikacja do obsługi telefonu: Jeyo Mobile Companion 2.1

Pełne zarządzanie, synchronizacja i obsługa telefonu dla urządzeń z Windows Mobile: backup połączeń, sms, kontaktów, zadań, instalacja oprogramowania, robienie zrzutów ekranowych, monitor systemu, monitor stanu telefonu i wiele innych nieodkrytych funkcji :D

Dołączona grafika

Aplikacja na telefon: Spb Mobile Shell v3

Niektórzy mówią, że jest tak samo dobra jak Touch Flo 3D z HTC. Moim zdaniem nie można ich porównywać, bo każda ma swoje zalety i wady, a sposób podejścia do samego zarządzania telefonem jest podobny: jak najmniej Windowsa Mobile. O ile Touch Flo frmy HTC jest uznana marką kopiowaną gdzie się tylko da to Spb mobile Shell jest szarą eminencją rynku :D Z mojego punktu widzenia Spb jest lepsze dzięki bardziej zaawansowanym możliwościom konfiguracji. Dzięki niemu mój telefon wyświetla gui Spb po Polsku, pomimo angielskiego systemu operacyjnego. Kilka screenów:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

I Film z działania:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 months later...

Kolejny program na horyzoncie. Tym razem przeglądarka: Iris browser. Jednego jej nie można odmówić: jest sporo szybsza od opery, a co za tym idzie ma nad nią decydującą przewagę i szczerze polecam posiadaczom WM6.1. Już po uruchomieniu wiedziałem, że jest niezła i HSDPA w telefonie trochę się spoci :D Ale do rzeczy: silnik taki sam jak w safari, brak apletów w javie, brak buforowania na serwerach producenta (to jest bardzo ważne, bo w operze to nie pomaga przy łączach HSDPA), lekki interfejs, minimalne wykorzystanie zasobów sprzętowych. Aplikacja ochoczo reaguje na każde nasze polecenie i prawie że natychmiast zaczyna wczytywać żądane strony. Tak samo dzieje się w przypadku nawigacji po stronie. Opera ma fatalny zwyczaj nie reagowania na podwójne uderzenia rysikiem w linki, Iris pod tym względem jest inny - wszystko zaskakuje za pierwszym razem i raczej nie ma większych błędów przy wybieraniu pozycji (Xperia ma wyświetlacz 800x480 i czasami czcionka jest mała). Wczytałem kilka stron i raczej się nie zawiodłem jeżeli chodzi o szybkość. Zastrzeżenia można mieć tylko do tego, że niestety strony internetowe takich potentatów jak allegro i wp nie rozpoznają automatycznie przeglądarki i nie przełączają się w tryb mini / mobilny (punkt dla opery) - trzeba samemu pamiętać o wpisaniu dobrego adresu. Fajnie wygląda tryb historii - wszystko jest prezentowane na miniaturkach kart, z dodanym ciekawym motywem przejścia pomiędzy kartami niestety animacji nie zobaczycie na screenach. Więcej rozwodził się nie będę, bo w końcu to tylko przeglądarka do internetu w systemie WM ale jeżeli szukacie lekkiej przeglądarki to jest to coś dla was. Zwłaszcza gdy jesteście biznesmenem lubiącym brak fajerwerków i ceniącym sobie prostotę działania. Kilka fotek aplikacji:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 7 months later...

Wpada zaktualizować lekko temat, bo okazuje się, że można jeszcze lepiej. otóż Opera wypuściła Operę mini 5 w postaci caba na telefony z windows mobile. Co prawda w oryginale jest to aplikacja na telefony z systemem java, ale...

1. Jest szybka jak formuła 1 - widać różnicę pomiędzy SE C702 a Xperią (oczywiście na korzyść X1)

2. Ponieważ nie korzysta z protokołu http ładuje wersje mobilne stron - ważą dużo mniej..

3. ..a co za tym idzie nawet na łączu EDGE mamy zadowalającą prędkość transmisji

Polecam wszystkim użytkownikom WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...