Skocz do zawartości

komputer sie nie uruchamia


wojtekn

Recommended Posts

Witam

Miesiac temu zmieniłem płyte główna,ram,procesor po zmianie mam problemy z uruchomieniem komputera tzn po nacisnieciu guzika na obudowie nie ma reakcji nawet po kilka razy komputer uruchamia sie dopiero jak zaczne przelanczac z 2 do 4 razy przelącznik na zasilaczu 0-1 wdedy sie uruchomi i nie ma z nim zadnych problemow gram w najnowsze gry.Wystepuje jeszcze inny problem jezeli dam komende restart to czasami sie wylaczy i nie moge go włączyc znowu musze właczac z zasilacza.Kilka razy sprawdzałem podłaczenia wszystkich urzadzen i przedniego panelu

moja konfiguracja

i7 2600k 3.4gzh

msi z68 gd65 b3

crucial 8gb 2133mhz

gforce msi 460

wd caviar 160 gb 10000rpm

corsair 750W gold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

na plycie glownej znajduje sie przycisk oc genie jakos tak i mialem to wlaczone wtedy caly zestaw nawet dysk twardy jest podkrecony ale to wylaczylem i nadal jest taki problem z uruchamianiem.Mierzylem tylko napiecia na lini 12v 5v 3v miernikiem i wszysko ok jak sprawdzic ile pobiera caly zestaw czy 750W corsair gold to za malo ? I czy plyta ktora jest zrobiona pod podkrecanie moze tego nie uciagnac nie wiem brak pomysłow jak napisalem wyzej oc genie jest teraz wylaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz nie chodzi o to, że płyta jest dedykowana pod OC i teraz sobie wydumałem, że za mocno ją kręcisz. Bardziej chodzi o stabilne ustawienia. Kontroler pamięci w twoim procesorze domyślnie chodzi na magistrali 1333Mhz, a pamięci masz potworki 2133. Spróbuj zejść z taktowania i ustaw niższe timingi. Może to poprawi stabilność.

A co do zasilacza - przyznaję się do błędu, bo gold daje ok 700W i ma sprawność ogromną (90%), więc nie ma siły, aby mu brakowało mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

caly czas mam ustawienia default czyli procek normalnie 3.4 pamieci sa na 1333 wszystko na auto a problem nadal istnieje tzn guzik na odudowie nie dziala a jak przelacze na zasilaczu na 0 i za chwile go wlacze czyli 1 to sie komp uruchamia to jest dziwne bo nie powinien sie uruchomic a co do stabilnosci to ona jest jak sie komp uruchomi to moge grac do wieczora i nic sie nie dzieje.Dzisiaj bede wyciagal wszystkie bebechy i sprawdze moze cos blokuje moze plyta gdzies dotyka do obudowy i powoduje blokade moze procek albo inne czesci moze to cos pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Ralliart miales racje, sory ze dlugo nie pisalem nie mialem kompa ale okazalo sie ze zwalony byl zasilacz troche nietypowo ale teraz komp dziala na nowym zasilaczu, nie rozdrabnialem sie i kupilem 1200W heheh. Bios AMI, mam teraz problem bo bios beep daje sygnal ze jest jakis blad najpierw jeden sygnal dlugi czyli ok po chwili sygnal dlugi i 5 albo 6 sygnalow krotkich ktore tak szybko daja sygnal ze ciezko zliczyc. patrzylem ze jeden dlugi i 5 krotkich to blad procesora a 1 dlugi i 6 krotkich to blad gate a20 na plycie glownej ale jak komp sie uruchomi to moge grac do nocy i nic sie nie dzieje zadnych zwiech i blue screen, pamiec

testowalem programem ktory mam w bios i jest ok pewnie sie okaze ze to plyta , jak by byl procesor to bym nie uruchomil prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...