Skocz do zawartości

Podział internetu WISP


Rogal

Recommended Posts

Heja, jest kolejny problem.

Znajomy za zasługi w sprzedaży dostał router Belkin N150. Informacje o nim są baaardzo sprzeczne: w instrukcji widać, że podłącza się tam z gniazdka ADSL, zaś wejścia są typowo Ethernetowe.

Ogólnie rzecz biorąc dostawcą jest jakiś lokalny provider, który świadczy ofertę internetu radiowego. Jest sobie jakiś tam modem podłączony do anteny, który dostarcza internet do komputera stacjonarnego. Ponieważ znajomy dostał router chciał go wykorzystać. Niestety, internet nie przepływa.

Czy połączenie modem->WAN Routera->Port w switchu -> PC nie umożliwia właściwego skonfigurowania routera?

Domyślam się, że wygodniej by było kupić jakiegoś Acces Pointa ze switchem (jest takie coś?) i skonfigurować go jak trzeba.

Jakieś porady, sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powinno śmigać jak głupie, ale są dwa pytania:

1. czy łączy się za pomocą nazwy użytkownika i hasła?

jak nie

2. co włącza pierwsze - router czy modem

Można oczywiście skonfigurować router tak, aby puszczał cały ruch bez żadnej ingerencji, ale moim zdaniem jest problem z autoryzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Belkin nie działał i kolega pchnął go za 70 złotych :P Ogólnie to dziwię się, że to nie szło.

Myślałem nad tym, żeby zaproponować mu coś bezpośredniego, ale z tego co wiem to rozwiązania dedykowane do odbierania sygnału i udostępniania go poprzez WiFi kosztuję nieco więcej.

Na co ja bym osobiście postawił: jakiś najtańszy TP-Link.

Adres przydzielany jest dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli TL WR340G nie pociągnie tematu? Nie wierzę :P

Bo mam jeszcze na stanie takiego AP/Router TP Linka z Extended Range i wykrywaniem sieci nadających na tym samym kanale z poziomu firmware, ale on imo za kozacki jest. Poza tym nie jest tak, że jak włączę tryb AP to wtedy tylko kablem mogę dzielić? A mi zależy przede wszystkim na rozdzieleniu WISPa WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Urządzenie sieciowe może działać powiedzmy jako WISP lub AP. Jako AP przez WiFi łączą się komputery natomiast do portu Ethernet (WAN) podłączony jest dostawca. Jest to normalny tryb pracy tego urządzenia. Kiedy przestawiasz tryb na WISP odwracasz funkcje przyłączy, tzn. WiFi odbiera sygnał od dostawcy natomiast do portów LAN podpinasz komputery lub kolejny AP/Router z którym możesz łączyć się bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...