Skocz do zawartości

RAMDisk od Dataram i Superspeed


Przem0l

Recommended Posts

Obie firmy oferują podobny produkt. W obu przypadkach "działa", zapisuje i odczytuje zapisane dane, oba potrafią (wersja "Plus" od SuperSpeed, Dataram ma tylko 1 wersję) użyć pamięci powyżej 4 GB w systemach 32 bit. Dataram daje też "autobackup" co standardowo 300 sekund. Ten czas można zmienić. Warto to zrzucać na SSD, nie będzie przynajmniej odczuwalnej zmuły.

Czym się jeszcze różnią? Dataram swoje cacko wycenia na 15 dolarów a dla domowych użytkowników (z limitem 4 GB na dysk) za darmo (!!!), gdy "Plus" od SuperSpeed (Windows Server 64 bit) zaczyna się od 400 dolarów. Cenę dla Enterprise możemy poznać jak się do nich dodzwonimy.

Nie wygląda to zbyt różowo, szczególnie gdy produkt firmy Dataram... działa. Pewnie SS ma jakieś "hajden fejuczers" ale jakoś ich nie dostrzegłem. Oba nie potrafią wykorzystać więcej jak 1 rdzenia, co przy intensywnym korzystaniu z "dysku" ma ekstremalne znaczenie.

Na stronie Dataramu wyczytacie, że promocja "za darmo" dotyczy jedynie USA, Kanady i Anglii. Oto odpowiedź supportu na moje pytanie:

Dnia 03-11-2011 o 16:05:02 Rodriguez, Nelson <NRodriguez@dataram.com>

napisał(a):

"The software is free to use any where in the world just download it and give it a try.

Nelson"

Chciałoby się rzec: tak powinno być w każdym banku :).

Tak poza tym.. po co wam RAM Dysk? To się przydaje zarówno w serwerach jak i w workstacjach (szczególnie domowych, gdzie szlag trafia usera chyba najbardziej). Nie ma lepszego miejsca na tempy, swapy czy foldery z aplikacjami, które lubią sobie pomielić "bo tak chciał producent" niż RAM. Nawet SSD się chowają (przy rozsądnych wielkościach).

//EDIT: sprawdzone: RAMDrive od SuperSpeed rzeczywiście alokuje powyżej 4 GB na 32 bitowych systemach "w przeciwieństwie" do produktu DataRamu. A to już oznacza, że gdy macie 2003 Standard bądź Small Business to możecie już zbierać te 400$. No chyba, że znajdziecie tańszy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na szybkie SSD? Nie jest odczuwalne :). Przecież to leci ledwo 2-3 GB, bo to w końcu tempy i w przypadku 23 bitowych systemów pagefile. Poza tym... pagefile i tempy są nic nie warte więc nie trzeba tego backupować. Backupy przydają się do aplikacji i danych.

Poza tym, jak masz 64 bity to odpada Ci pagefile, a tempy to zwyczajnie groszowe sprawy (nawet userów zdalnych).

Co do minusów... nie ma ich. Moja Aniulka ma RAMDrive i nawet o tym nie wie. Wie tylko, że od jakiegoś czasu komp jej szybciej chodzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No jasne, no chyba że zalewasz RAM danymi pod korek... a resztę dobijasz swapem... ale chyba nie, co Rogal? :)

Darmowa wersja (dla prywatnego użytku) jest do 4 GB (bez względu na system plików). Natomiast "niedarmowa" chwyta do 512 GB :)... ale ja Ciebie do niczego nie namawiam :) ...

Kurdę, 14.99 $ za RAMDisk dla firm to jak za darmo.

Popatrz na to jak zgasiłem support moim pytaniem:

"To: Rodriguez, Nelson

Subject: Re: RAMDisk Technical Support Question

Done, it works and it works good. Just like SuperSpeed`s product (which I`m familiar with).

BUT:

SS "pro" wersion grants ability to use memory greater than 4 GB on 32bit OS. It works on SBS2003 [32bit] with 8GB, and on 64bit 2008/2011 as well.

It starts with system, saves and loads image to/from HDD. It costs ~335 $.

Your product seems to have the same things and it costs ~15 $. More, it can autosave the image.

Its more than 20x cheaper. WHY?

My company supports small and medium companies with IT ans SAP solutions, which require fast I/O drives.

I search "something" cheaper than SS and I`m interested in Your product.

But I`m little scared because of tiny price of this software."

" Dnia 03-11-2011 o 16:51:16 Rodriguez, Nelson <NRodriguez@dataram.com> napisał(a):

> I do not know why our software is so much cheaper then SS.

>All I can ask of you is to buy one of our license for 15.00 try it and

> if it do not live up to your expectation just email us and we will

> refund your money.

>Nelson"

"I do not know why our software is so much cheaper then SS." - no ja też nie wiem czemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dorzuciłem "//EDIT" :

//EDIT: sprawdzone: RAMDrive od SuperSpeed rzeczywiście alokuje powyżej 4 GB na 32 bitowych systemach "w przeciwieństwie" do produktu DataRamu. A to już oznacza, że gdy macie 2003 Standard bądź Small Business to możecie już zbierać te 400$. No chyba, że znajdziecie tańszy soft.

Co jak co, DataRam schrzaniła sprawę. Co prawda 15$ za działający soft w 90% przypadków to nadal jak za darmo, ale właściciele 2003 SBS czy Standardów muszą obejść się smakiem. W przypadku SuperSpeed jest fajna opcja, która powoduje włączenie RAMDisku WYŁĄCZNIE w pamięci, której Windows nigdy nie zaadresuje, przez co nie dojdzie do kolizji, ani nie straci "swojej" pamięci. Właśnie dzisiaj pewien klient "dostał" kilka GB pagefile zamontowane w RAMie, przez co może się czuć jakby miał 64 bity. No i jest lżejszy o 400 dolców :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...