Skocz do zawartości

Problem z podkrecaniem procesora E2160 na plycie głownej ASRock ConRoeXFire-ESATA2.


Borys2989

Recommended Posts

Witam Państwa serdecznie !

Na dobry poczatek podam konfig mojego PC.

Płyta ASRock ConRoeXFire-ESATA2 /i 945P / Sock 775

Karta Graficzna GEFORCE 8600GT PALIT SONIC + @700/1520/1090

Procesor Intel Dual-Core E2160 1.8Ghz/1M/800

Zasilacz FORTRON FSP400-60PFN

Ram 3GB PC2-5300/677

Chłodzenie ARCTIC COOLING ALPINE 11 PRO

A teraz przechodze do sedna ...

Mianowicie jak Panstwo widzą podkręcanie karty graficzne wypadło bez problemów. Natomiast gdy próbuje podkrecic procesor to niestety po podniesieniu FSB więcej niż 22hz komp przestaje odpowiadac i musze restartowac bios do wczesniejszych ustawien domyslnych. Jesli podniose równo o 22hz procek pracuje stabilnie na zegarze 2.0 Ghz. Owszem zdaje sobie sprawe z tego ze ta plyta głowna ma malutkie mozliwosci OC , bo mozna na niej tylko i wylacznie podnosić FSB badz zmiejszac.Ale z tego co wyczytalem procesor ktory w/w bardzo dobrze znosi 300FSB na domyslnym mnozniku. Zatem moi drodzy forumowicze. Doradzcie mi , co moze być przyczyna tego ze gdy podniose procka wyzej niz 22hz od domyslnych 200hz komp przestaje odpowiadac tj sie zawiesza. Czy moze ktos ma pomysl co do ustawien w biosie itp ? Prosze o pomoc ! Z gory bardzo dziekuej za wszystkie odp: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Niestety Pana musze zmartwic , moj kolega ma identyczny zasilacz i ciagnie identyczny konfig jak moj procz Mobo. Zegary ma podkrecone podbnie jak ja na GFie , natomiast procek jest bodajze na 3,3 albo 3,2 Ghz ustawiony. I dziala stabilnie wiec to nie zasilacz. Cofnalem zegary grafy i jest to samo co wyzej napisalem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No dobra - pytanie z jakiego poziomu zaczynał kolega. Pan startuje z 1,8 GHz. Poza tym te procki nie są demonami OC i mogą to znosić naprawdę różnie.

Mógłbym pytać dalej - jaka część wafla krzemowego została użyta? Położona bliżej centrum?

Jak dla mnie to pytanie nie ma odpowiedzi, a kolega zapewne startował z wyższego taktowania domyślnego ;) Ja też dobiję mojego procka do 3,5 GHz - tyle tylko, że startuję z 3 GHz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...