Skocz do zawartości

Laptop, ale jaki?


kopciuch

Recommended Posts

Mam nadzieję, że Steve Jobs tam w niebie się nie obrazi i nie nagada na mnie złych rzeczy, ale...czym motywujesz swoją tezę?

Patrzę na to co oferuje Apple - oferuje naprawdę dobry sprzęt. Pytanie tylko, czy cena i warunki użytkowania nie są przekombinowane. Wiem, że to Apple, które albo kochasz albo nienawidzisz, ale...wyjdźmy z tych ramek i popatrzmy na to szerzej - w tej cenie można dostać masę lepszego sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pomimo miernej konfiguracji to OS Xy i tak chodzą lepiej niż Win7 na lepszym konfigu. Do tego interfejs jest bardziej zaawansowany.

Więc jak ktoś jest przyzwyczajony do oprogramowania Apple to ok... ale windowsy tez mają atuty: działa na nich wszystko bo to platforma wiodąca. Do tego kompa rozbudujesz jak chcesz no i na takim kompie postawisz wszystko (do czasu upowszechnienia się UEFI) a nie tylko osxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Miałem ogrom notebooków różnych firm w tym Apple. Co wyróżnia je z tłumu? Zdecydowanie lepsza jakość wykonania podzespołów. Często konfiguracja jest bardzo dobra, nawet jeśli cena jest przesadzona (niestety, ale za Adidas, Nike, McDonald, Sony, Pioneer itd itd także płacisz). Sam system jest trudny do przyzwyczajenia z prostego względu - od lat każdy używa Windowsa a tu nagle taka zmiana. System hmm dla mnie np nie był zbyt fajny, szybko wróciłem do systemu MS (całe szczęście, że Macbooki mają taką możliwość). Jaki model ostatnio posiadałem? Był to Apple MacBook Pro 13' 13.3/2.3/2X2GB/320/SD-PL . Parametrami za tę cenę nie zachwycił, poprawnością wykonania - jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

My "pecetowcy" patrzymy przez pryzmat megaherców i megabajtów. Posiadacze oesów, które zostały napisane z myślą o wykonywaniu funkcji zgodnych z definicją OS, nie muszą na to zwracać uwagi bo producent się przyłożył. M$ się nie przykłada, więc żeby dało się komfortowo korzystać z Visty bądź 7 to nawet X6 z 16 GB RAMu to za mało bo wąskim gardłem jest dysk... na SSD (powiedzmy takim "prawdziwym" czyli 240-250 GB w cenie 1,5-2k) jakoś nie ma problemu, ale wtedy do ceny OSu musisz dorzucić cenę sprzętu, który da mu radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zgodzę się z Rogalem.

Prawda jest taka, że produkty Apple to głównie marka, za którą się płaci. Czy nie pochodzisz w zwykłych butach za 50zł tyle samo co w Nike za 250? Oczywiście, że tak. Ba, nawet czasami są lepsze. Czy chrupki z biedronki różnią się czymś od np Lays'ów? Ceną jedynie.

Rozglądając się za ofertami - Apple w istore (probook) dostaniesz za 5tys. MSI GT780-087XPL W7H i5- 2410M 500/4/GT560M/17.3. Czy warto przepłacić za świecące jabłuszko z tyłu obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Apple robi dobry sprzęt, a kiedyś ich komputery biły PC w niektórych zastosowaniach, ale to były czasy gdy korzystali z własnych podzespołów dedykowanych pod ich sprzęt jak procesory, kontrolery dysków itp. Jeszcze 10 lat temu w redakcja do DTP używało się prawie wyłącznie Maców.

Apple zawsze słynął z jakości i prostoty, ale również skupianiu się na wybranych produktach. Obecnie ich głównym produktem są telefony i tablety, i na tym się najbardziej skupiają. Nie mamy wielkich konferencji prezentujących nowego MacBooka, tylko nowe iPhony i iPady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

@Danello: to porównanie z butami jest chybione - przerobiłem 4 pary butów z Deichmanna w przeciągu 18 miesięcy - żałosne obuwie. Dlatego bardziej skłaniam się do porównania z chipsami - zwłaszcza, że te dla Biedronki robi ta sama firma co inne, "markowe" wyroby.

Zamknięta grupa odbiorców - to ma swoje zalety. Weźcie pod uwagę serwis gwarancyjny - ani razu nie rozkręcili uszkodzonej zabawki, tylko wydają nową, a starą spisują na straty. Dopóki firmowy iPhone miał gwarancję tak to wyglądało - oddajesz do serwisu i za tydzień dostajesz...nowy telefon! Dodatkowo zamknięcie się na szeroki zakres odbiorców powoduje, że ten telefon jak się zepsuje to albo śmieci, albo nowy (jak jest gwarancja). Dlaczego? Bo żaden SPEC nie ma wiedzy na temat dopierania się do tych telefoników.

@Micz: Dobrze, że podkreśliłeś "kiedyś". Obecnie jest klapa na całej linii - nie widzę sensu płacić za iMaca czy inny komputer około 6 tysięcy, tylko po to by mieć sprawność taką jak w przypadku komputera za 3. Te ich Xeony wkładane do obudowy mnie nijak jarają ;)

I tą jakość i prostotę ostatnimi czasy bardzo nie znoszę - wyświetlacz padł i ładowanie poleciało całkowicie. Żaden serwis telefonów komórkowych nie jest w stanie go zrobić, a objechałem cały Rzeszów. Wybacz, ale dalej nie pojadę.

@Danello jeszcze raz: reklamujesz tego Alsena, że hej! Ogólnie to wybór jak najbardziej słuszny - za 4500 złotych masz całkiem dobry komputer - pytanie tylko czy jest mi potrzebny słoń, którego muszę nosić na plecach (specjalny plecak) i trzymać na biurku, żeby nie spalił mi kolan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...