Skocz do zawartości

dziwne pykanie w komputerze


dziajl

Recommended Posts

Witam, dziś po kilku godzinach normalnej pracy, komputer tzn coś w jednostce centralne zaczęło dziwnie pykać, z różną częstotliwością czasami 1 raz na minutę innym razem 2 razy na 10 sekund innym razem 5 minut normalnie. Jest to takie charakterystyczne pyknięcie coś podobnego do tego gdy komputer przechodzi w stan hibernacji(sleep). Nie mam pojęcia co to może być moje przypuszczenia padają na zasilacz albo płytę główną, nie mam zapasowego zasilacza więc nie zamienię i nie sprawdzę. Może miał ktoś podobny problem i go rozwiązał albo co to może być waszym zdaniem. Proszę o odpowiedź bo bardzo mnie to pykanie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dźwięku tego nie wydaje głośniczek systemowy lecz bierze się on z wnętrza kompa dokładnie nie wiem skąd. Sprawdziłem HDD programem HD tune i jest wszystko ok. Czyli dysk mam z głowy. Może zasilacz albo płyta główna ale nie wiem jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To może być wiatraczek np. na grafice lub procku. Rozkręć obudowe włącz komputer i obserwój. Możesz jeszcze się przyjrzeć płycie głównej czy jakiś kondensator nie zaczyna puchnąć. To samo możesz zrobić z zasilaczem. Rozkręć go i sprawdź czy kondensatory nie napuchły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pykanie jak narazie samo z siebie ustąpiło, ale już kilka razy stało się tak, że podczas wpisywania hasła przy logowaniu do windowsa komputer sam się zrestartował, a po ponownym uruchomieniu wyskoczył błąd:

BCCode : 1000008e BCP1 : C0000005 BCP2 : A716823A BCP3 : B850EEBC

BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 256_1

co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...