Skocz do zawartości

Problem z filmikami


Lord_Worm

Recommended Posts

Witam mam nadzieje że pomożecie mi rozwiązać problem z youtube bo mam go już dosyć otóż gdy odtwarzam jakiś filmik to z 5 sekund chodzi dobrze a potem zacina się na 3 sekundy a następnie znów tak samo rusza ;/ o to specyfikacja komputera:

AMD Athlon XP 1800+

1.53 Ghz 1,00 GB RAm

Karta Graficzna: Radeon 9250

Płyta główna:K7S5A 1.0

Windows XP Service Pack 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak niby 8mb/s a maksymalnie dociąga do 1.4 mb/s przy ściąganiu , miejsce na dysku jest w porządku , próbowałem różne przeglądarki i do kitu aktualnie używam opery podczas oglądania filmów jak otwieram programy np gg nic nie przymula ;o przepraszam że tak późno odpisuje ale nie wiem kiedy wy przebywacie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jakie masz zużycie procesora (Menedżer zadań) podczas oglądania tych filmów oraz jakie temperatury (Everest lub coś innegoo)? Sprawdź przy okazji jak wygląda żywotność dysku oraz jakie czasy dostępu do dysku są (HDTune). Możesz mieć równie dobrze wirusa, trojana lub inne badziewie który zjada łącze a tym samym zmula kompa.

GG nie będzie Ci przymulać skoro wiadomość tekstowa którą wysyłasz/odbierasz liczy się w bajtach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie bądźcie śmieszni... Grafika w FF jest wykorzystywana od niedawna więc wcale to nie jest potrzebne. Poza tym w FF na Win Grafika jest wykorzystywana a pod Pingwinem nie do końca.

Z innych rad to proponuję zaktualizować Flash Playera. Sprawdziłeś dysk programem HDTune tak jak podpowiadałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie bądźcie śmieszni... Grafika w FF jest wykorzystywana od niedawna więc wcale to nie jest potrzebne. Poza tym w FF na Win Grafika jest wykorzystywana a pod Pingwinem nie do końca.

Grafikę FF wykorzystuje od wersji 4 czyli od zeszłego roku, więc sporo czasu jak na technologię internetową.

A co do dysku to nie widać żadnych niepokojących objawów, poza tymi spowolnieniami dysku w niektórych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sprawdź jakąś dystrybucję live Linuksem czy będzie mulić. Nie oszukujmy się, ale nie masz cudownego komputera, nie wiem co chodzi w tle ani nic innego. Aktualizacja Flash Playera nie pomoże za dużo bo nowy Flash od zawsze posiłkuje się sprzętem - sprawdź sam.

Wrzuć screen z menadżera zadań albo lepiej z msconfig.exe z zakładki uruchomionych/autostartu. Spróbuj wyłączyć wszystko - jakieś panele grafiki, gg oraz pozostałe aplikacje i odpal neta, sprawdź filmiki. Powiedz też jakie filmiki Ci mulą, w jakiej jakości je oglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiem jak temu zaradzić przed chwilą wszedłem w rejestr i ustawiłem w HKEY LOCACL MACHINE jakoś tak i ustawiłem tam żeby ram działał mi na pełnych obrotach czyli zmieniłem wartość i dałem na dziesiętne i filmiki o wiele lepiej działają teraz coś jeszcze w rejestrze trzeba poustawiać ale co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiem jak temu zaradzić przed chwilą wszedłem w rejestr i ustawiłem w HKEY LOCACL MACHINE jakoś tak i ustawiłem tam żeby ram działał mi na pełnych obrotach czyli zmieniłem wartość i dałem na dziesiętne i filmiki o wiele lepiej działają teraz coś jeszcze w rejestrze trzeba poustawiać ale co?

W internecie jest pełno poradników dotyczących optymalizacji całego Windows XP. W zależności od ilości RAMu możesz dowolnie zmodyfikować wpisy w rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...