Skocz do zawartości

Problem przy instalacji xp prof


Kustosz

Recommended Posts

Intaluję win xp prof wszystko idzie dobrze tzn partycjonowanie, format partycji c, wgranie plików instalacyjnych i restart.

teraz zaczyna się instalacja i kiedy dochodzi do instalacji systemu komputer się restartuje.

po restarcie komunikat o wznowieniu instalacji potem komunikat lsass.exe - błąd systemu Do usługi lub funkcji przekazano nieprawidłowy parametr.

potem restart i od nowa.

Czy wiecie o co tu chodzi bo ja pierwszy raz się z tym spotykam choć instalowałem windowsa już wiele razy?

Dysk twardy sprawdzony mhdd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Testowałeś inną płytę instalacyjną? W tym momencie można typować problem sprzętowy lub software'owy. Podaj jakieś parametry swojego komputera, zwłaszcza jeżeli chodzi o pamięć RAM.

Dzięki za zainteresowanie.

Płyta Alive NF7G asrocka, ram 2gb M2Y2G64TU8HB0J-3C (ddr2)elixir

Dysk 160gb wd i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ralliart miał na myśli inną płytkę instalacyjną (z systemem). A może nie chcieć Ci montować Linuksa bo mogłeś źle wypalić ;)

Sprawdź z inną płytą instalacyjną. Potem będziemy bawić się dalej. Najwyżej wyjmiesz kosteczkę jedną (bo to jest 2x1 GB tak?) i sprawdzisz czy coś się zmieniło. Jak z odczytem innych danych na płytach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zmieniłem ram i to samo, próbowałem zainstalować win 7 z innej płytki i strasznie wolno szły kolejne etapy aż do instalacji no i w końcu komunikat że nie można zainstalować niektórych plików i instalacja nie może być dokończona. Spróbuję jeszcze ten dysk włożyć do innego komputera i tam zainstalować system żeby do końca wykluczyć awarię dysku.

Ale męczy mnie temat testowania płyty, czy nie ma jakiegoś oprogramowania żeby się z niego zabutować i pszetestować płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Zmieniłem ram i to samo, próbowałem zainstalować win 7 z innej płytki i strasznie wolno szły kolejne etapy aż do instalacji no i w końcu komunikat że nie można zainstalować niektórych plików i instalacja nie może być dokończona. Spróbuję jeszcze ten dysk włożyć do innego komputera i tam zainstalować system żeby do końca wykluczyć awarię dysku.

Ale męczy mnie temat testowania płyty, czy nie ma jakiegoś oprogramowania żeby się z niego zabutować i pszetestować płytę.

Miałem tak samo, męczyłem się cały dzień, u mnie wystarczyła wymiana RAM.

Jesteś pewien, że nie masz popsutych pamięci?

Jeśli chodzi o płytę, to sprawdź, czy nie jest porysowana, przetrzyj szmatką i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...