Skocz do zawartości

Ktore lepsze?


Maniek92sW

Recommended Posts

Chce kupic chlodzenie i nie ma pojecie, ktore jest lepsze.

Tansze i cichsze:

http://allegro.pl/thermalright-macho-pasta-naj-chlodzenie-24h-i1754061862.html

Czy drozsze i zopcja dodania 2 fana:

http://allegro.pl/scythe-mugen-3-kurier-24h-pasta-w-zestawie-i1752342537.html

Obydwa prezentuja sie bardzo dobrze i ciezko mi wybrac. jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kwestia tego co chcesz osiągnąć ;) Mugena mogę Ci polecić bo daje naprawdę dobrze. Nie wiem jak reszta bo u nas na forum to dominują inne chłodzenia ze stajni Scythe ;)

Z jak dużych temperatur masz zamiar schodzić? Może się okazać, że instalacja drugiego coolera do naprawdę dużo, toteż odpowiedź będzie wtedy tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Do Thermalrighta też dołożysz drugi wiatrak plus w zestawie wiatrak 140mm, więc ciszej.

Mugen 3 według testów to niewypał, wydajnościowo gorszy od swojego poprzednika.

Macho jest stosunkowo nowym produktem i jeszcze zbyt wielu testów nie posiada, znalazłem takie porównanie link. Na jednym wiatraku jest tylko 1.5 stopnia cieplejszy niż Corsairowe chłodzenie wodą i 5 stopni niż Silver Arrow na dwóch wiatrakach(a SA jest jednym z lepszych schładzaczy, i jednym z droższych).

Plus dosyć kłopotliwy montaż chłodzeń Scytha, mam Mugena 2 i zeszło mi chwilkę, żeby założyć, potrzebna była dodatkowa para rąk, nie wiem jak jest u Thermala, ale na Mugenowe mocowania ludzie troszkę narzekają.

Ja osobiście chyba wziąłbym Macho, tylko sprawdź czy zmieści się do obudowy i czy będzie kompatybilny z płytą główną tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tylko mnie utwierdziliscie w przekonaniu, żeby kupic Macho. Jest tylko problem z wielkoscia ;/

Obudowa ma szerokosc 19cm, a to chlodzenie ma wysokosc 16,2cm. Ale jest jedno ale :(:(

Jak widac na zdjeciach w linku:

http://www.dexgo.com/index.php?site=artikel/view.php&id=601&rubrik=Hardware&seite=4

Wentylator WYSTAJE ponad radioator ;O I nie wiem czy sie przez to nie zmiesci :(

19cm-0,4cm[blachy]-0,4cm[plyta]-1cm[cpu]-16,2cm[radiator]=1cm

Nie wiem czy to czasem nie jest za malo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja mam obudowę jakieś 19.5 cm i Mugena 2, który też ma jakieś 16 cm i nie ma żadnego problemu.

Zauważ, że mocowanie wiatraka jest na zwykłych wygiętych drucikach i można regulować jego wysokość, przesuwając go do dołu, lub góry. Oczywiście jeśli masz miejsce, Na obrazkach widać, że odległość od RAMu jest dość spora, więc powinno się go spokojnie obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli da sie tak ustawić wentlator, żeby byl na rowni z końcem radiatora?? :huh: Jezeli tak, to powinien sie zmiescic na styk ten Macho :D

Ewentualnie wymienie to chlodzenie na Mugena 2.

Musze zadzwonic czy da sie u nich dokupic dodatkowe na nowe wentyle, to sie dopytam jeszcze co i jak.

No, ale na obrazkach jest plyta pod Intela. Ja mam AsRock Extreme 870 na AMD i RAM jest dosc blisko procesora :'(

Najpewniej kupie Macho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie powinno być większych problemów - ja miałem problem z umiejscowieniem Ninja 2 w obudowie, a ponieważ mam i7 posiadam sześć slotów pamięci i wszystkie są zajęte. Pomimo obaw na początku wszystko się zmieściło i nic nie haczy. Mocowanie zawsze można dopasować do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tylko czy Thermalright HR-02 Macho wejdzie do obudowy CME 370 o szerokosci 19 cm ?? ;/

Wzialbym go bo jest tanszy, lepszy i cichszy od Mugena 2 i 3

Od procesora nie ma jak zmierzyc, bo mi boxowe chlodzenie zawadza. Od plyty glownej do sciany bocznej jest nieco ponad 17cm[ciezko dokladnie okreslic], ale mysle, ze to jest jakies 17,3mm. Nie mam pojecia jaka grubosc ma procesor z nakladka AM3 i pasta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

205mm-158mm-25mm=22mm - wychodzi na to ze tyle zajmuje plyta+prcek+mocowania.

190mm-162mm-22mm=0,6mm - tyle powinno mi zostac ...

Orientuje sie ktos jaka grubosc ma AMD 955 procesor+pasta? Mi sie wydaje ze powinno to byc jakies 4,5mm+1,5=6mm

To jak mam ponad 17cm od plyty glownej do sciany, to:

170mm-162mm-0,6mm=0,2mm

Ale ile zajmie mocowanie+procek :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...