Skocz do zawartości

Paski na monitorze


Rogal

Recommended Posts

Podłączenie monitora do laptopa nie jest problemem. Przynajmniej nie wydawał się na początku.

Dysponuje laptopem ASUS z serii K50AB (grafika niezintegrowana - HD 4570) i monitorem Hyundai N220 W. Możliwości podłączenia - tylko D-SUB. No to podpinam, odpalam lapka, zamykam klapę i obraz jest. Rozdzielczość dostosowuje się automatycznie. Przyznam szczerze, że jestem nawet nieco rozczarowany bo wszystko jest większe. Miejsca nawet za dużo nie doszło, a na to liczyłem :P

Monitor po podłączeniu automatycznie ustawia sobie wszystkie parametry, tj. maksymalną obsługiwaną rozdzielczość i częstotliwość odświeżania (tak śmiesznie - 69 Hz). Jest pewien dyskomfort - paski. Kurczę nie umiem ich opisać, ale coś postaci pasów na telewizorze jak kabel sygnałowy z kablówki jest kiepski. Czasami są takie jakby przeskoki. Takie wyraźne szarpnięcia, może jakieś drobne granulki czy coś.

Pierwsze co rzuciło mi się na myśl to kabel - może warto spróbować z innym. Czy to może częstotliwość odświeżania daje tyłka? A może problem z wejściem w monitorze/karcie grafiki w lapku.

Wszelkie sugestie mile widziane. Kalibracja nie pomaga. Maksymalnie mogę ustawić 60 Hz dla częstotliwości odświeżania. Nie ukrywam, że zależy mi bo teraz monitor stoi na szafie ;) Najwięcej paski widać w pulpicie (ciemniejsza tapeta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...