Skocz do zawartości

Tablet do 1600 zł


mrohio

Recommended Posts

Jaki tablet możeci mi polecić? Chciałem kupić ten xxxxx ale slyszałem, że jego oprogramowanie nie za bardzo jest stworzone do polskich warunków i że np. więcej aplikacji w języku polskim znajdę do tabletów Samsunga. Jak jest z długością działania baterii takich tabletów? Moge wydać na ten tablet tylko 1 600 zł. Pomóżcie coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Osobiście ni jestem fanem Appla więc, nie brałbym tabletu tej firmy. Choć nie jestem jakimś wrogiem tej firmy, i uważam, że ich produkty są dopracowane. Od jakiegoś czasu śledzę rynek tabletów, bo sam zamierzam sobie kupić jakiś w najbliższym czasie (prawdopodobnie do września). Moim typem jest Asus Transformer na Androidzie 3.0 (obecnie jest już update do 3.1).

Jeśli miałbyś te dodatkowe 200 zł to najlepiej ten:

http://allegro.pl/asus-eee-pad-transformer-32gb-i1706433568.html

Jeśli nie to ten:

http://allegro.pl/asus-eee-pad-transformer-16-gb-i1706433743.html

Widziałem ten tablet u kmpla w akcji i ma naprawdę jest fajny. Wadą jest na pewno to, że ipad ma sporo większą bazę aplikacji, a tych dedykowanych tabletom na androida na razie jest ograniczona liczba, oczywiście chodzą te przeznaczone na komórki. Zaletą transformera jest stacja dokująca, choć obecnie dość droga (i nie dostępna osobno), ale w przyszłości powinna pojawić się jako dodatek i trochę stanieć. Dzięki klawiaturze czas na baterii wydłuża się o kolejne 8 H, dostajemy dwa porty USB i slot kart SD (w tablecie jest microSD i mini HDMI). Zarówno tablet jak i klawiatura obsługują karty do 32 GB, a więc przy wersji 32 GB, możemy mieć tableto netbooka z 96 GB pamięci, choć koszt takiej zabawki byłby już spory, wie karty pamięci to wydatek rzędu 300-350 zł, tablet ze stacją dokującą to 2300 więc w sumie prawie 2700 zł, a za tyle można dostać nie najgorszego laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oczywiście zależy do czego chcesz go używać. Tablety 7" są bardziej mobilne i można je zabrać w więcej miejsc (łatwiej z nich korzystać w podróży). Natomiast większe mają tą zaletę, że oferują większy ekran. Co do iPada - ja bym ni kupił, bo to stary model, obecnie jest oferowana wersja oznaczona numerem II. Minusem Apple jest kompletnie zamknięta technologia i skazanie na kaprysy firmy. Laptopy z Androidem oferują zdecydowanie więcej - przykładem może być chociaż brak obsługi kart SD przez sprzęt Apple.

Propozycja Micza jest jak najbardziej godna polecenia - możesz nawet kupić nieco tańszą wersję 16 GB (1499zł) i dokupić kartę micro SD w celu zwiększenia pojemności pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 months later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...