Skocz do zawartości

Nowa platforma desktopowa Liano od AMD


Poltax

Recommended Posts

Witam was!

Niejako, że dziś przeczytałem testy związane z mocą nowego AMD Liano A8-3850 na socket FM1 postanowiłem się zainteresować platformą i właśnie tu moje pytanie? Co o niej sądzicie. Powiem więcej wydajnościowo to taki Athlon II X4. Proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz, Athlon nie grzeszy porywaniem tłumów, to po prostu solidny procesor dla niezbyt zasobnych w środki osób. Jeżeli jednak AMD poprawiło architekturę na tyle, aby pokazać procesor który będzie w stanie konkurować z i3, to jestem ciekaw jak rozłożą się siły na rynku. Więcej na tą chwilę nie napiszę, bo jestem w tej chili bardziej na bieżąco z Androidem niż sprzętem PC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mnie jakoś nie ciągnie do procków z wbudowanym układem graficznym, o ile nie jest to laptop, bo wtedy ma to sens. Oczywiście w low-endzie nie ma co marudzić na temat możliwości rezygnacji z zakupu karty grafiki, ale jeszcze sporo czasu minie zanim te zintegrowane układy będą prawdziwą konkurencją dla karty grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A czy kiedykolwiek będą? Imo nie, bo skoro wszystko zmierza do wzrostu możliwości zintegrowanych układów, to wielce prawdopodobne (a nawet pewne), że układy niezintegrowane będą stale zyskiwały na znaczeniu. Zastanawiam się tylko kiedy GPU zaczną wychodzić na pierwszy plan - ich możliwości są ogromne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...